Anos Frank namas virtualioje realybėje

Anos Frank namai vr

Turbūt daugelis jūsų skaitė knygą Ana Frank dienoraštis ar bent jau girdėjo apie šią mergaitę, gyvenusią siaubingu žydams laikotarpiu. Dar 1960 metais lankytojams duris atvėrė namas, kuriame Ana su šeima slapstėsi nuo nacių. Tai gyvas priminimas visiems apie košmarišką laiką per antrąjį pasaulinį karą.

Per 50 metų nuo durų lankytojams atvėrimo, namą aplankė jau daugiau nei 33 milijonai žmonių – tai tikrai žadą atimantis skaičius. Dabar, kai namą bus galima aplankyti ir virtualioje realybėje, skaičius padidės dar keliais milijonais.

Kūrinys išleistas per 89-ąsias Anos gimimo metines ir yra prieinamas visiems Oculus produktų naudotojams. Tai 25 minučių patirtis name, kuris matė labai daug, kuriame slėpėsi šeima, bijojusi atidaryti langą ar garsiau subruzdėti.

„Dėka labai kruopščiai istorikų ir mokslininkų ištyrinėtos slėptuvės, galėjome atkurti viską taip, kaip iš tiesų buvo ir pristatyti bendruomenei nepamirštamą patirtį“, – kalbėjo žaidimą sukūrusios Force Field vadovas Arthur Houtman.

Anos Frank namas virtualioje realybėje

Nors Anos ir jos šeimos atkūrimas virtualioje realybėje  buvo vertinamas kontraversiškai, vis tik daugelio nuomone, tai puiki priemonė apmąstymams, kas dėjosi praeityje. Kas žino, galbūt būtent tokie kūrinai padės išvengti klaidų ateityje.

„Vienas geriausių dalykų virtualioje realybėje yra tai, jog į istorinius, svarbius įvykius galima pažiūrėti iš visiškai naujos perspektyvos – tarsi pats ten dalyvautum“, – technologija džiaugėsi Oculus strategijos vadovė Tina Tran. 

Anos Frank namas

Anne Frank House VR yra visiškai nemokamas, tačiau jį išbandyti šiuo metu galės tik Gear VR turėtojai. Jie atsisiųsti žaidimą gali čia – Oculus parduotuvė.

Komentuok su Facebook

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *