Apple virtualūs akiniai

Apple virtualūs akiniai

Panašu, jog seniai sklandę gandai pamažu virsta tikrove – pasirodo vis daugiau pranešimų apie tai, jog technologijų gigantė „Apple“ neria į Virtualių akinių rinką. Paskutinės žinios atplaukė iš CNET apžvalgų svetainės, kuri skelbia, jog įmonei artimas šaltinis prasitarė apie kuriamus AR/VR akinius, kurie rinką pasieks 2020 metais ir pasiūlys du 8K raiškos ekranus.

Jog gandai nėra laužti iš piršto, netiesiogiai patvirtina pati „Apple“ kompanija, samdanti su virtualia ar papildyta realybe susijusius darbuotojus, patentuojanti šios technologijos kūrinius bei perkanti AR/VR kompanijas. 2020 metais turėtų pasirodyti prietaisas, apimantis iš karto dvi išmanias technologijas – tiek VR, tiek AR.

Prietaisas turi kodinį pavadinimą T288 ir manoma, jog kiekvienai akiai pasiūlys net 8K raiškos ekraną – to kol kas nematome nei pas vieną konkurentą. Taip pat kalbama apie „Apple“ pagrindinę plokštę bei „inside-out“ sekiklius, kurių pagalba nereikėtų kambaryje statyti papildomų sensorių.

„Apple“ taikosi prie AR/VR

Sunku pamatuoti informacijos patikimumą, tačiau faktas lieka tas, jog „Apple“ tikrai domisi ir dirba ties šia technologija. Taip pat nereikėtų pernelyg pasitikėti paskelbtu kodiniu pavadinimu – kompanija visiems savo produktams dažniausiai suteikia keletą kodinių vardų ir taip saugosi nuo informacijos nutekėjimo.

Pati „Apple“ apie VR/AR technologiją jokių žinių neteikia ir neskelbia. Tačiau jau praėjusiais metais įmonė paskelbė apie palaikymą VR technologijai, „MacOS“ buvo pritaikyti VIVE bei „Oculus“ virtualiems akiniams. Tai mažas žingsnelis, tačiau jis rodo, jog kompanijai technologija yra įdomi.

Taip pat buvo išleistas „ARKit“ projektas, kuris leido milijonams „Apple“ įrenginių mėgautis virtualios realybės pramogomis. Panašu, jog kitas logiškas žingsnis bus toks, kaip ir ganduose – savi prabangūs akiniai.

Komentuok su Facebook

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *