Virtualiai Realybei skirtas strateginis žaidimas

Laikas eina pirmyn, o žmonių skonis nuolat keičiasi, ypač jei kalbėsime apie žaidimus. Jei dabartinei kartai pasiūlytume žaisti „Need For Speed: Underground“ arba „Doom“ žaidimus, jie į mus pažiūrėtų kreivu žvilgsniu. Tačiau keičiasi ne tik žaidimai, jų grafika, bet ir patys žanrai. Ar Virtualios arba Papildytos Realybės technologija grąžins keletą jau spėtų pamiršti patirčių?

Realaus laiko strategija

Realaus laiko strateginis virtualios realybės žaidimas

Turbūt čia atsiras tokių skaitytojų, kurie dar atsimena legendinį žaidimą „Herzog Zwei“. Šis „Sega“ konsolei skirtas kūrinys buvo vienas Realaus laiko strategijos, arba kitaip – RTS, pradininkų. 1990 metais ir šiek tiek vėliau tai buvo klasikinis žaidimas, patikęs masėms, tačiau banga jau seniai atlėgusi. Iš naujesnių laikų žaidimų tik „Star Craft 2″ sulaukė bent jau šiokios tokios sėkmės.

Virtuali Realybė tai pamažu keičia. Didelės sėkmės sulaukė „Playstation 4″ skirtas žaidimas „Korix“, kuriame tenka prisiminti, kas yra tvirtovės gynyba. Atskiro paminėjimo nusipelnė ir „Brass Tactics“ bei „Skyworld“ žaidimai. Taip pat pasirodė keletas papildytos realybės kūrėjų bandymų nerti į šį žanrą.

O jis populiarėja ne veltui – viena spaudyti klaviatūros mygtukus ir strateguoti ir visai kas kita, matyti gynybines sienas dygstant prieš savo akis.

3D platformos žaidimai

Moss virtualios realybės žaidimas
Youtube.com nuotrauka

Galbūt atsiras tokių, kurie tikins, jog žanras niekada nebuvo išnykęs, tačiau ir jie turėtų sutikti, jog 3D toli gražu nebėra toks populiarus kaip „Playstation“ bei „Nintendo 64″ laikais. Vis tik tai, jog žmonės jaučia nostalgiją seniems laikams rodo tai, jog pasirodė „Crash Badicoot“ bei „Spyro The Dragon“ perdirbiniai. VR technologija šiam žanrui gali atverti naujus kelius.

Geriausias to pavyzdys – „Moss“. Kaip jau rašėme, šis nuostabus žaidimas kol kas neturi nei vieno blogo atsiliepimo oficialioje parduotuvėje! Kol dauguma VR kūrėjų bandė pasiūlyti pasaulį veikėjų akimis, „Moss“ pažiūrėjo į viską kitaip ir leido veiksmą stebėti tarsi iš šalies – per televizorių. Ir rezultatas pritrenkiantis, tad panašių kūrinių laukiame ir ateityje.

Užvesk pelytę ir paspausk

Užvesk pelytę ir paspausk žaidimai

Galbūt ne visai tiksliai parinkome pavadinimą, tačiau šio žanro žaidimų esmė – viskas valdoma tik pelės, arba šiais laikais ir liečiamų ekranų, paspaudimais. Visų laikų geriausia šio žanro žaidimų serija yra laikoma „Monkey Island“. Nesate tokio žaidimo girdėję? Vadinasi, arba šį žanrą jau pamiršote, arba niekada nežinojote.

Tokiuose žaidimuose kertinis dalykas yra istorija, į kurią įterpiami žaidėjų pasirinkimai ar galvosūkių sprendimai. Būtent nuostabi istorija ir aplinka žavi virtualios realybės gerbėjus „Apex Construct“ bei „Downward Spiral“ kūriniuose.

Istorija nebūtinai turi būti niūri ar bauginanti ir tai įrodo naujieji VR bandymai, kurie mums parodė, jog „Point and Click“ žaidimai gali būti ir humoristiniai. Kaba eina apie „Island Time“ bei „Job Simulator“ – pastarasis apskritai yra vadinamas vienu geriausių sukurtų VR žaidimų.

 

Komentuok su Facebook

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *