Oazė filmavimas

Oazė filmavimas

Mes jau rašėme apie tai, jog galite nemokamai pažaisti žaidimą „Ready Player One: Oasis beta“, sukurtą garsiojo Steveno Spielbergo filmo „Oazė: Žaidimas prasideda“  pagrindu. Tai kūrinys apie tai, kaip žmonės pradeda vis daugiau laiko leisti virtualioje realybėje, netgi ten gyventi.

Jeigu matėte filmą, tikriausiai pagalvojote, o kokias gi technologijas naudojo jo kūrėjai? Ar jam sukurti buvo pasitelkti virtualūs akiniai, ar viskas padaryta kompiuterinės grafikos dėka?

Viena tikrai aišku – VR technologija labai padėjo filmo kūrimui. Kūrinio partnere yra garsioji HTC kompanija, kuri ir sukūrė jau minėtą žaidimą, o dabar išleido į pasaulį vaizdo klipą, leidžiantį suprasti, kaip virtualūs akiniai prisidėjo prie „OAZĖ: Žaidimas prasideda“ gimimo.

Žinoma, pats filmas susuktas tikrai ne žaidžiant ar būnant virtualioje realybėje. Paskaičiuota, jog net pusę viso kūrinio laiko užima specialiai jam sukurta kompiuterinė grafiką, į kurią įeina ir nemažai virtualių herojų.

Filmo aplinka buvo padėta ant lėkštutės

VR labiausiai pasitarnavo pačiam kūrimo procesui. Anksčiau aktoriams ir režisieriams tekdavo sunki užduotis, nes visą kompiuteriu sukurtą aplinką tekdavo įsivaizduoti, turėti fantaziją. Tuo tarpu šiame filme to daryti nebereikėjo – aktoriai maukšlinosi ant galvos HTC virtualius akinius ir matė visą aplinką, nebereikėjo dėl to sukti galvos. Tai leido geriau įsijausti į vaidmenis. Tuo tarpu S.Spielbergas taip pat gavo didesnes galimybes nei anksčiau, kadangi galėjo lengviau pasirinkti, kuris taškas ar vieta labiausiai tinkama kamerai.

„Kiekvienas objektas OAZĖJE buvo virtualus. Man buvo duoti specialūs akiniai, kuriais galėjau matyti visą būsimą aplinką. Vos tik supratau, kaip turėtų atrodyti kiekvienas kadras, liepiau akinius užsidėti ir aktoriams, jog šie pajustų, kokiame veiksme dalyvauja, pajaustų atmosferą.

Supraskite, jog kituose filmuose aktoriai tiesiog nueina į didžiulį baltą kambarį, pilną juos filmuojančių skaitmeninių kamerų. Kiekvienam aktoriui ar režisieriui yra sunku nueiti į visiškai pliką vietą ir įsivaizduoti, kas ten turėtų būti. Su akiniais mums nebereikėjo nieko įsivaizduoti – viskas buvo padėta ant lėkštutės. Tiesiog reikėjo tai prisiminti, kai akiniai būdavo nuimami ir prasidėdavo filmavimas.“, – VR privalumus dėstė S.Spielbergas.

Įdomu tai, jog oficialus filmo partneris yra HTC kompanija, tačiau skaitmenizavimo vadovas Girishas Balakrishanas „Twitter“ tinkle prasitarė, jog buvo naudojama ir kita VR įranga.

„Naudojome ne tik HTC, bet ir „Oculus“ bei „HoloLens“ akinius. Kiekviena technologija buvo skirtingai išnaudojama filmavimo metu“, – rašė vyriškis.

 

 

Komentuok su Facebook

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *