Budget Cuts Oculus žaidimas

budget cuts zaidimas

Dar 2016 metais Švedijoje įsikūrusi Neat Corporation kompanija pristatė Budget Cuts žaidimo demo versiją ir nuo tada visas VR pasaulis sulaikęs kvapą laukė, kada gi išeis pilnas kūrinys.

Demo versija mums pristatė unikalią portalų teleportavimosi mechaniką bei peilių mėtymą į robotus. Argi to neužtenka tapti hitu? Taigi, šis daugelį sužavėjęs žaidimas pagaliau pilnas, gražus ir apdirbtas išvys dienos šviesą jau visai netrukus – gegužės 31 dieną.

Budget Cuts galės mėgautis HTC Vive bei Oculus Rift virtualių akinių savininkai.

Budget Cuts žaidimo eiga

Blankus apšvietimas, neveikiančios kopijavimo mašinos, įtampa bei nerimas. Darbas ofise ir taip yra gana niūri vieta, nekalbant apie tuos atvejus, kai ten daromas monotoniškas darbas. Lyg roboto. Tačiau lyg Matrix filme, sulaukiate paslaptingo skambučio, kuris jums į ausį ištratina tokią informaciją – kuo greičiau neškite iš čia kudašių!

Morpheus vaidmenį šiame žaidime atliks Winta. Paslaptingas balsas duos jums instrukcijas, patarimus, nurodys kryptį, kuria privalote sekti. Greitai pastebėsite, jog visada žmonių pilnas biuras yra visiškai tuščias, jeigu kalbėsime apie protingąją rasę. Vietoj merginų ir vaikinų rasite linksmus robotukus,  kurie sakys tokias frazes kaip – „Ar tikrai nekenti pirmadienių?“.

Budget Cut virtualios realybės žaidimas

Tačiau ofise rasite ir ne tokių draugiškų padarų. Galios ištroškęs vadas Rexas į patalpą prileis daugybę karinių robotų, turinčių ginklus ir ne itin draugiškai žiūrinčių į žemės padarus. Visa laimė, jog jūsiškis Winta nepaliks jūsų bėdoje – gausite keletą rūšių peilių, kurie labai smagiai skros niekšus robotus. Kai matysite, jog peilių mėtymas ne išeitis, galėsite naudotis portalais ir atsidurti tokiose vietose, kaip koridorius ar ventiliatoriaus šachta.

Įdomu tai, jog prieš persikeldami į  kokią nors vietą, per portalą matysite, ar ji švari ir net neknibžda karinių robotų. Juk kartais nuo peilių mėtymo reikia ir pailsėti!

Budget Cut vive žaidimas

Dar tuomet kai buvo išleista Budget Cuts demo versija, daugelį žaidėjų sužavėjo laisvė tyrinėti aplinką. Švedai įrodė, jog turi puikų humoro jausmą, tad kiekvieno raštelio skaitymas ar dingusių ofiso darbuotojų darbo vietos naršymas suteikia gerą dozę juoko. Turbūt nesuklysime, šį humorą prilygindami Job Simulator, kur žmogus taip pat tarnauja robotui. Įtraukianti aplinka ir peilių svaidymas į robotus yra toks smagus, jog net nebereikia išskirtinės istorijos – žaisti ir taip įdomu. Tačiau nesakome, jog istorija yra prasta. Nieko panašaus, ji tiesiog puiki, tiesiog yra ir daug smagios užklasinės veiklos.

Budget Cuts žaidimas

Verta paminėti tai, jog Budget Cuts tikrai nėra lengvas žaidimas. Čia nepaimsite pistoleto ir neištaškysite smegenų visam aukštui. Čia nerasite gyvybės ar galios papildymų – vos vienas roboto šūvis ir krisite negyvas. Kai daugybę kartų žūsite tame pačiame lygyje, suprasite, jog šiame kūrinyje vienas svarbiausių momentų yra kantrybė.

Po kažkurio laiko suprasite, jog patruliuojantys robotai nėra jau tokie protingi. Jie visą laiką marširuoja tuo pačiu keliu, tad jį išnagrinėję, galėsite ieškoti išeities. Dažniausiai ta išeitis yra keletas centimetrų plieno, kurį laikote savo rankoje. Įdomu tai, jog žaidimą galite pereiti ir nenužudę nei vieno roboto. NEI VIENO! Tiesa, šis būdas gali pasirodyti sunkesnis nei peilių mėtymas, mat reiks žaibiškai atverinėti portalus. Tačiau jei esate pacifistas, turite progą tą įrodyti.

Beje, peržiūros portalai, kurių pagalba galima pamatyti ar vietovė švari, gali būti ir pražūtingi. Robotai juos taip pat gali pamatyti ir ilgai negalvoję paleisti kulką jums į galvą. Taigi ir su portalais reikia elgtis atsargiai, apgalvotai.

Budget Cuts žaidimas

Visus lygius galima pereiti keliais skirtingais būdais. Galbūt pasinaudosite ventiliacijos angomis ir tai padarysite per tris šuolius. Gal tų pačių portalų pagalba keliausite koridoriumi, kai jis bus švarus. O gal imsite į rankas peilį ir sadistiškai smaigstysite robotus. Jūsų pasirinkimas!

Žaidimas yra intensyvus ir įtraukiantis. Savo kraujyje tikrai pajusite adrenaliną, kai nepataikysite peilio ir į jus bus atgręžtas šautuvo vamzdis. Dar labiau įsitrauksite planuodami savo sekantį žingsnį, tyrinėdami aplinką, mėgindami slapčia prasibrauti prie išėjimo. Tai labai įdomi VR patirtis, leidžianti pamiršti, jog esate ne realiame, o virtualiame pasaulyje.

Budget Cuts žaidimas htc vive akiniams

Įsitraukimas

Budget Cuts nėra tas žaidimas, kuris skirtų didžiausią dėmesį grafikai ir norėtų padaryti taip, jog matytumėte tarsi tikrą namą bei tikrus žmones. Ne grafika čia yra svarbiausia ir tai supranta tiek kūrėjai, tiek žaidėjai. Kai už kiekvieno kampo jūsų lauks pavojus, apie vaizdo kokybę paprasčiausiai pamiršite, tik pajusite, jog glaudžiatės prie virtualaus stalo norėdami išvengti kulkų.

Budget Cuts Oculus žaidimas

Tiesa, mėgautis žaidimu šiek tiek trukdo įranga. Čia reikės dažnai ropinėti, šliaužioti, ieškoti priedangos. O šiuolaikiniai virtualūs akiniai ne labai tam pritaikyti. Malonumą tikrai gali sugadinti užkliuvimas už laido arba susipynimas jame. Na, bet čia nėra Budget Cuts kūrėjų klaida, tiesiog turime tokias technologijas.

Iš pradžių galvojau, jog žaidimą šiek tiek gali sugadinti teleportacijos. Tai lyg ir turėjo sumažinti realistiškumo jausmą, bet nė velnio. Portalai yra neatsiejama Švedų kūrinio dalis, net būtų sunku įsivaizduoti kūrinio žaidimą be jų.

Kalbant apie blogus dalykus – bene labiausiai erzinantis dalykas yra lygių krovimosi laikas. Perėję vieną lygį, galite laukti net iki minutės, kol užkraus kitą! Tai neabejotinai mažina įsitraukimą.

Kitas dalykas, jog žaidimas labai prastai optimizuotas. Net ir su Intel Core i7-6700K, 16 GB of RAM bei a GTX 1080 vaizdo plokšte jis neveikia idealiai, nekalbant apie prastesnes sistemas.

Budget Cuts turi ir keletą kitų smulkesnių bugų – tarkime nušovus robotą, kartais jis levituoja ore labai keistoje pozoje. Kartais šiek tiek išsilieja tekstūros. Tačiau tai smulkūs defektai, kuriuos bet kada galima ištaisyti atnaujinimo pagalba.

Patogumas

Portalai šį žaidimą pavertė vienu patogiausių visoje Virtualioje realybėje. Vieša paslaptis, jog didžiausias šios platformos žaidimų peilis yra judėjimas – be specialios įrangos tiesiog negalime vaikščioti savomis kojomis po VR pasaulį. Budget Cuts šią bėdą išsprendė įdiegdami portalus ir tai veikia labai gerai.

Žaidimas yra gana fiziškas, kadangi dažnai reikia slėptis už užtvarų, ropoti ir t.t. Tačiau jį galima žaisti ir sėdint ant kėdės, kuri turi galimybę sukiotis. Tiesa, tuomet reikės daugiau pasukti galvą, naudoti kitokią taktiką.

Apibendrinant galima pasakyti, jog jau demo versija tapo nepaprastai populiari ir mėgstama. Tuo tarpu pilnas žaidimas turi visas galimybes pakartoti Beat Saber ar SuperHot sėkmę.

Budget Cuts žaidimą galite rasti čia – Steam nuoroda.

 

Komentuok su Facebook

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *