Carly and the Reaperman žaidimas
Carly and the Reaperman žaidimas
Steampowered.com nuotrauka

Švedijoje įsikūrusi žaidimų kompanija „Odd Raven Studios“ jau pirmuoju kūriniu žada nustebinti ir priblokšti VR pasaulį.  Birželio mėnesį su visais populiariausiais virtualiais akiniais bus galima žaisti „Carly and the Reaperman: Escape from the Underworld“. Tai išskirtinė galvosūkių sprendimo platforma. Žaidime bus vieno žaidėjo galimybė, tačiau jo geriausios savybės pasijus bendradarbiaujant dviems žmonėms. Vienas VR pasaulyje valdys giltinę (Reaperman), o kitas tradiciniu būdu – mergaitę Clary.

Pats žaidimo vaizdas labai primins kaip viesulas į VR pasaulį įsiveržusį „Moss“ – čia taip pat herojų stebėsite tarsi iš šalies, lyg būtumėte gigantas ir matytumėte jo veiksmus. VR žaidėjo užduotis bus padėti mergaitei pasiekti išėjimą. Reikės šliaužioti, vaikščioti, judinti ir kiloti įvairius objektus norint viską atlikti teisingai. Gana didelis žaidimo trūkumas, jog jis yra „local-multiplayer“. Tiek VR, tiek mergaitės valdytojai turės žaisti per tą patį kompiuterį.

Kiekvienas lygis bus pilnas kubų, lentų ir kitų objektų, kuriais, padedama giltinės, mergaitė keliaus tolyn. Virtualioje realybėje valdymas nebus sudėtingas, dažnai tiesiog intuityviai jausite, kur padėti blokus. Žinoma, sunkesniuose lygiuose jau reikės geriau pasukti galvą, kaip išspausti rezultatą iš situacijos.

Ne VR heroję Carly galima valdyti paprasta klaviatūra, tačiau smagiau ir patogiau tai daryti bus su valdymo pulteliu. Iš esmės, viską bus galima padaryti su vaikščiojimo, šokimo ir veiksmo mygtukais. Kai kuriose vietose bus galima viską stebėti iš giltinės perspektyvos – tai gali padėti išspręsti galvosūkius. Skelbiama, jog žaidimas iš viso turės 8 lygius ir kiekviename jų lauks apie 32-36 iššūkiai.

Vienas žaidėjas valdys kompiuterį, kitas – VR

Skirtingai nuo „Moss“, šiame žaidime bus juntama žymiai daugiau įtampos. Vienas neatsargus judesys ar ne taip padėti blokai ir mergaitė kris į begalinę bedugnę. Jau nekalbame apie lygį, kuriame jums ant kulnų lips didžiulė viską griaunanti pabaisa, tad daug laiko dvejonėms, kaip geriau ką pastatyti – neturėsite.

Cral And the Reaper žaidimas
Steampowered.com žaidimas

Pradiniai lygiai taip pat nebus patys lengviausi, bei suteiks malonų netikėtumo įspūdį. Štai kai kuriuos priešus giltinė galės stabdyti tiesiog savo rankomis, ar tik VR žaidėjui matomomis užkardomis. Be to giltinė su kompiuterio valdomu žaidėju galės kalbėtis ir gestais – kartais net parodyti nepadorius, tačiau mes tikrai neskatiname taip daryti.

Akivaizdu, jog „Carly and the Reaperman“ bus solidus žaidimas, tačiau iš pateikto treilerio ir nuotraukų galima pastebėti, jog dėmesiu į detales kūrinys vis tik neprilygs „Moss“, mat pastarajame atrodo, jog apgalvota absoliučiai viskas. Taip pat šis žaidimas yra labiau mechaninis – tiesiog vykdomos misijos ir sunku nuklysti į lankas. Vis tik „Odd Raven Studios“ sukuria unikalią aplinką ir pojūtį, tad nesitikint įspūdingų detalių kaip „Moss“, tikrai gerai praleisite laiką.

Svarbu  ir tai, jog žaidimas plėtoja naują žanrą – ar daug žinote kūrinių, kurie leistų kartu vienu metu žaisti tiek su VR, tiek su paprastu kompiuteriu? Bėda tik tame, jog virtualioje realybėje žaisti įdomiau, tad žmonėms bus sunku pasidalinti, kas kurią technologiją naudos.

„Carly and the Reaperman: Escape from the Underworld“ dienos šviesą išvys birželio 19 dieną ant visų didžiųjų platformų – HTC, „Oculus“ bei „Windows VR“.

Komentuok su Facebook

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *