CLOVR sprendimas
CLOVR sprendimas
Kickstarter.com nuotrauka

2012 metais niekam nežinoma kompanija „Oculus“ visuomenei pristatė produktą, matytą tik kino filmuose – akinius, kuriuos užsidėję galima patekti į kitą pasaulį! Nors tuomet prekė buvo netobula ir pažaidus vos kelias minutes suskausdavo akis, tai buvo viso VR bumo pradžia.

Portalas VRnaujienos.lt nusprendė pasižvalgyti po „Kickstarter“ projektus ir jums pristatyti gaminius, kurie ateityje gali nemažiau prisidėti prie virtualios realybės tobulėjimo.

Trečiame straipsnyje pristatysime ambicingą komandą iš Malaizijos ir jų produktą CLOVR, kurio pagalba galėsime bet kurį kompiuterio žaidimą žaisti virtualioje realybėje. Skamba neįtikėtinai? Vadinasi mintis tikrai gera.

Kas tai yra?

CLOVR – tai mobiliųjų telefonų programėlė, kuri bet kurį kompiuterių žaidimą gali transformuoti į virtualią realybę. Produktas nereikalaus daugybės specialios įrangos ir praktiškai bet kuris pasaulio žmogus galės išbandyti VR malonumus.

Kaip skelbiama „Kickstarter.com“ tinklapyje, CLOVR platforma bus skirta visiems žaidėjams, nepriklausomai kiek patirties jie turi. Rašoma, jog tai puikia pradžia norint patirti, kas yra Virtualios Realybės pramogos.

Malaizijos kompanijos mintis skamba tikrai neįtikėtinai – visiškai bet kurį kompiuterio žaidimą bus galima paversti VR patirtimi. Įsiklausykite dar kartą – bet kurį žaidimą! Tai turėtų patikti ir žaidimų kūrėjams, kuriems nebūtinai reikės kurti atskirą kūrinio versiją VR žaidėjams.

Palaukit, palaukit – kaip tai įmanoma?!

CLOVR programėlė
Kickstarter.com nuotrauka

CLOVR programėlė vaizdą, kurį matote monitoriaus ekrane, pakeis į „VR-Ready“ formatą ir transliuos į jūsų telefoną. Ši technologija ir leis į virtualią realybę perkelti visiškai visus kompiuterio žaidimus.

Programėlė naudos vaizdo plokštės paveikslėlių perorientavimo bei sudėtingas kodavimo funkcijas tam, jog žaidimų turinį paverstų į VR formatą. Į stereoskopinį vaizdą transformuotas turinys bus perkeliamas į telefoną „Wi-fi“ pagalba.

Kaip jau minėta, su COVR galėsite žaisti bet kurį kompiuterio žaidimą, tačiau maloniausia bus dalyvauti pirmojo asmens šaudyklių ar vaidmenų žaidimuose, kuriuose jausitės, lyg tikrai dalyvaujantys veiksme.

Tam, jog galėtumėte sukioti galvą ir matyti besikeičiantį virtualų pasaulį, panaudotas mobiliojo telefono giroskopas. Taip pat naudojama 3DOF technologija, kurią turi ir „Oculus Go“ virtualūs akiniai.

Kaip naudotis programėle?

CLOVR programėlė
Kickstarter.com nuotrauka

Kaip matote iš aukščiau pateikto GIF’o, startuolio tikslas yra kuo lengvesnis programėlės naudojimas. Jeigu jau žmogus nusprendė išbandyti VR technologiją paprastuose žaidimuose, jis neturėtų pusvalandį vargti, jog jį įsijungtų. COVR viską padarysite trimis paprastais žingsneliais.

  1. Paleisite CLOVR programėlę ant telefono ir kompiuterio
  2. Paleisite žaidimą, kurį norite žaisti VR formatu
  3. Įdėsite telefoną į virtualius akinius ir pradėsite mėgautis pramoga

Galimi iššūkiai ir nesėkmės

Kadangi COVR yra mobiliųjų telefonų programėlė, tai savotiška kilpa po kaklu. Pasaulyje yra daugybė telefonų modelių, tad gamintojai negali jų visų išbandyti. Gali būti, jog pirmose programos versijose bus nemažai klaidų, galbūt ji neveiks ant kai kurių telefonų.

Kitas komandos iššūkis susijęs su „Apple“. Kol kas programėlė išbandyta ir veikia su „Android“ operacine sistema, tačiau nesuderinama su „iOS“.  Šiuo metu ties tuo intensyviai dirbama, tačiau niekas negali garantuoti teigiamų rezultatų.

Galiausiai, nors startuolis skelbiasi, jog programėlė veiks su visais žaidimais, tai yra labai drąsus pažadas, kuris gali būti neteisingas. Komanda šiuo metu testuoja vieną žaidimą po kito ir viskas atrodo gerai, bet vėl gi, yra tūkstančiai žaidimų ir niekas negarantuoja, jog COVR visus juos sėkmingai transformuos į VR.

Apibendrinimas

CLOVR programėlės komanda
Kickstarteer.com nuotrauka

Kaip visuomet, pagrindinis klausimas yra, kam tai reikalinga ir ar vartotojai norės tai panaudoti. Ir Malaizijos startuolis turi tikrai neblogas pradines pozicijas.

Reikia suprasti, jog tai nėra stebuklinga sistema ir pilnavertiško malonumo, kaip žaisdami su HTC VIVE ar „Oculus“ akiniais nepatirsite. Tačiau platforma leis žmonėms, dar nebandžiusiems VR suprasti, kas tai per technologija neišleidžiant daug pinigų. Viskas ko jiems reikės – neblogas kompiuteris, mobilusis telefonas, šiems skirti akiniai, kurie daug nekainuoja ir COVR prenumerata.

Jeigu nuspręsite remti startuolio „Kickstarter“ kompaniją, jai pasibaigus gausite:

  • Parėmę 2  doleriais – padėką, kuri jums bus atsiųsta ant plastikinės kortelės
  • Parėmę 3 doleriais – galėsite išmėginti CLOVR beta versiją, o oficialiai išleidus programėlę – 3 mėnesius ja naudotis nemokamai
  • Parėmę 6 doleriais – galėsite išmėginti CLOVR beta versiją, o oficialiai išleidus programėlę – 6 mėnesius ja naudotis nemokamai
  • Parėmę 8 doleriais – galėsite išmėginti CLOVR beta versiją, o oficialiai išleidus programėlę – metus ja naudotis nemokamai
  • Parėmę 50 dolerių – galėsite išmėginti CLOVR beta versiją, o oficialiai išleidus programėlę naudotis ja nemokamai visą gyvenimą.

Pati kompanija einasi taip pat sėkmingai. Pirmasis tikslas buvo surinkti 5000 JAV dolerių ir jis jau yra įvykdytas, tad VR bendruomenė produktu tiki.

CLOVR rėmėjai išankstine produkto versija galės mėgautis jau nuo liepos mėnesio.

clovr programele
Kickstarter.com nuotrauka

 

Kiti „Kickstarter“ naujoves apžvelgiantys straipsniai:

Itin pigūs ir visas technologijas apimantys akiniai

Žaidimų rinką keisianti „Yaw VR“ kėdė

 

 

 

Komentuok su Facebook

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *