Cybershoes batai

Cybershoes batai

Viena didžiausių virtualios realybės bėdų nuo pat technologijos atsiradimo yra judėjimas. Jūs negalite vaikščioti VR pasaulyje savo kojomis, kas sukelia nepatogumą, o kartais net tampa bloga, mat smegenys nesupranta, kaip galime atsidurti kitoje pasaulio vietoje nejudindami kojų. Būtent tai atbaido daugumą žaidėjų nuo virtualios realybės.

Šią problemą jau išsprendė tokios kompanijos kaip KAT VR, pristačiusios bėgimo takelį primenantį prietaisą, kuris angliškai vadinamas treadmill. Šie dalykėliai yra fantastiški, tačiau turi vieną riebią bėdą – jų kainos prasideda nuo 4000 eurų. Akivaizdu, jog tai ne namų vartotojams skirtas sprendimas.

Ir čia pasirodo Cybershoes – pats paprasčiausias treadmillas, kurio kaina prasidės vos nuo 300 eurų. Kompanija sudomino žmones per Kickstarter kompaniją, o gyvai savo produktą pademonstravo per Gamescom konferenciją.

Trumpai, kaip tai veikia. Cybershoes, tai specialūs batai, užmaunami ant tų, kuriuos nešiojate. Atsisėdate ant kompiuterinės ar baro kėdės (ji turi sukiotis) ir galite vaikščioti po virtualų pasaulį.

Cybershoes batai turi trūkumų

Tiek privalumai, tiek trūkumai yra labai lengvai pastebimi. Gerai žinoma yra tai, jog gaminys kainuos apie 300 eurų – tai dešimtimis kartų už konkurentus mažesnė kaina. Gerai ir tai, jog batai gana patogūs, jais lengva vaikščioti po virtualų pasaulį.

Animated GIF - Find & Share on GIPHY

O trūkumai yra tokie – visų pirma, tai apskritai keistas sprendimas. Treadmilai yra skirti vaikščioti po VR pasaulį,. o kai esame verčiami tai daryti sėdėdami… Na, tai truputį naikina realumo jausmą. Tiesa, kūrėjai sunkiai dirba, jog rastų optimalų variantą, optimalią kėdę, su kuria daugiau stovėtumėme nei sėdėtumėme. Tačiau kol kas tai tikrai gana didelis trūkumas.

Kitas dalykas yra judesiai. Gana lengva žingsniuoti į priekį ar atgal, tačiau kyla problemų norint atsisukti į kažką – reikia suktis su visa kėde. Kelios užgaištos sekundės multiplayer pramogose gali užmušti malonumą. Ir galiausiai – laidai. Jeigu jūsų įranga bus pajungta tradiciniu būdu, sukiojantis kėdei laidai paprasčiausiai susipins. Jums reikės sugalvoti, kaip laidus pritvirtinti prie lubų, jog jie nekliudytų žaisti.

Šiuo metu sunku pasakyti, kokios sėkmės sulauks Cybershoes. Viena vertus, ši kompanija pirmoji pristatė išties pigų vaikščiojimo virtualiame pasaulyje sprendimą. Kita vertus, toks sprendimas daugelį nuvils, nes jie nesijaus pilnai įsitraukę į VR.

Komentuok su Facebook

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *