Disney Force Jacket liemenė

Disney virtualios realybės liemenė

Ar kada nors svarstėte, koks jausmas apimtų, jeigu jus sučiuptų milžiniška gyvatė ir pradėtų savo gniaužtuose spausti taip, jog visai neliktų oro? Neabejotinai, tai nebūtų maloni patirtis. Tačiau dėka „Disney Research“, „MIT Media Lab“ bei Carniege universiteto darbo, ateityje galėsime tai pajusti VR technologijos pagalba.

„Disney“ kompanijos sugalvotas eksperimentinis produktas turi kodinį pavadinimą „Force Jacket“. Tai liemenė, kurios pagalba bus galima pajusti lietimo, spaudimo, smūgio, apkabinimo, ar gyvatės šliaužimo per kaklą jausmus.

Tam, jog sukurtų tokią pramogą, inžinieriams liemenėje reikia patalpinti daugybę sensorių bei 26 oro pagalves, kurių išsipūtimą ir išleidimą galima būtų įvykdyti akimirksniu. Kiekvienas sensorius ar pagalvėlė gali suveikti pavieniui arba kartu, taip suteikiant skirtingus pojūčius.

Dabartiniame virtualios realybės pasaulyje taip pat žaidžiama mūsų emocijomis, keliama baimė, matant ant savęs šliaužiančią gyvatę. Tačiau smegenys šiek tiek blokuoja baimės jausmą, nes mes fiziškai nejaučiame padaro. Su jausmu, jog kažkas iš tiesų liečia jūsų kūną, VR pasaulis pasiūlys neįtikėtinų pramogų, kuriose teks peržengti ir baimės ribas.

„Disney“ oficialiai išplatintame pranešime teigia, jog tokia ir buvo pagrindinė motyvacija kuriant produktą – pateikti žmonėms ne tik vaizdinę, tačiau ir fizinę patirtį, kuri galėtų būti panaudota žaidimuose ar filmuose.

Jausime net šviesos kardo kirčius?

Pastebima tendencija, jog vis labiau norima panaikinti ribą tarp virtualaus bei realaus pasaulio. Jau rašėme apie pirštines, kurios leis paliesti virtualius objektus, yra jau ne vienas projektas liemenių, leidžiančių pajusti karštį, šaltį bei kitus pojūčius. Į šias smagias paprastiems vartotojams lenktynes įsijungė ir „Disney“.

Grįžtant apie „Force Jacket“, jau dabar yra sukurtos trys pramogos susipažinimui su technologija ir kokį jausmą ji sukelia. Tai sniego gniūžčių mūšis, gyvatės keliavimas jūsų kūnu, raumenų užaugimas. Visos trys pramogos suteikia visai kitokius pojūčius.

Disney Force Jacket liemenė
Youtube.com nuotrauka

Net neabejojama, jog visų pirma „Disney“ naują kūrinį pritaikys ir išbandys savo garsiuosiuose parkuose, pasiūlydami lankytojams neįtikėtinas pramogas. Gyvatės ar sniego mūšis dar nieko – įsivaizduokite „Star Wars“ mūšį ir jausmą, kaip šviesos kardas liečia jūsų odą! Iš tiesų liemenė turi labai plačiai panaudojamas galimybes.

Vis tik tikimės, jog technologiją pamėgs ir kiti VR platformos žaidimų bei programėlių gamintojai. Priešingu atveju tai ir liks tik „Disney“ parkų pramoga, nepasiekiama paprastam vartotojui.

Komentuok su Facebook

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *