Dronas Virtualioje realybėje

drono valdymas kunu

Gerai, visų pirma turime pripažinti, jog drono pilotavimas su virtualiais akiniais jau nebėra kažkokia didelė sensacija – tokią pramogą pirkėjams jau senokai siūlo DJI ir kiti gamintojai. Tačiau jie tūri trūkumą, dėl gana sudėtingo valdymo.

Šveicarijos tyrėjai nusprendė, jog drono pilotavimas virtualioje realybėje gali virsti dar smagesniu užsiėmimu – įsivaizduokite, jog patys jaučiatės lyg dronas ir linksmai levituojate po laukus. Būtent to siekia Šveicarijos technologijų instituto mokslininkai.

Mokslininkai kuria techniką, kurios dėka dronas skraidytų intuityviai, vien kūno judesių pagalba. Turint omenyje valdymo paprastumą ir įvairius posūkius, tai būtų daug pranašesnis būdas už standartinius pultelius.

Akivaizdu, jog priversti techniką judėti vien pagal kūno judesius, nėra pati paprasčiausia užduotis. Tyrimų komanda pirmiausia turėjo išsiaiškinti, kaip žmogus stengtųsi judėti, jei imituotų droną. Nėra geresnio būdo išsiaiškinti, nei pasitelkti savanorius. Jiems ant kūno buvo sumontuota po 19 judesio fiksavimo sensorių, uždėti virtualūs akiniai ir leista žiūrėti drono skrydžio simuliaciją. Jie taip pat buvo paprašyti su savo kūnu atkartoti visus drono manevrus.

Dronas virtuali realybė

Tai, kas buvo išsiaiškinta, buvo gana įdomu. Žmonės rankas naudojo lyg sparnus, o visus judesius atliko tiesiog liemeniu! Ši tendencija buvo pastebėta ant visų dalyvavusių savanorių. Komanda greitai suprato, jog 19 sensorių visai nereikia – užtenka vos keturių!

Visu kūnu valdomas dronas

 

Žmonės išskečia rankas lyg sparnus

Savanoriai turėjo atlikti pačius įvairiausius veiksmus – skristi į priekį, dešinę, kairę, aukštyn arba žemyn. Tai penki skirtingi veiksmai ir visi jie buvo atliekami liemeniu. Po eksperimento žmonės kalbėjo, jog judinant kūną, atsiranda jausmas jog išties skrendi, ko dažnai negali pasakyti tie, kurie veiksmą atliko su valdymo pultais.

Virtualūs akiniai ir dronas

Įdomu ir tai, jog skrydžio metu didelė dalis savanorių išskėsdavo rankas lyg spranus. Iš pradžių tai atrodo gana smagu, bet ilgalaikėje perspektyvoje toks veiksmas labai išvargina rankas.

Pagrindinis mokslininkų tikslas buvo sukurti prietaisą, kurio valdymą būtų super paprasta išmokti valdyti. Apie ką kalbama puikiai supras žmonės, kuriems teko pirmą kartą valdyti dronus, ypač ne profesionalius.

Dronai vis labiau populiarėja ir juos vis dažniau į pagalbą pasitelkia fotografai, karininkai ir kiti specialistai. Sunku pasakyti, kiek pasiteisintų jų valdymas savo liemeniu. Viena vertus, specialistai vargu ar naudotų tokį būdą. Kita vertus, paprastesniems žmonėms tai būtų nuostabi pramoga.

Komentuok su Facebook

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *