Facebook virtualios realybės avatarai

Pastaruoju metu tenka dažnai girdėti, jog virtuali bei papildyta realybė yra ateitis. Tačiau dažniausiai šios technologijos laikomos kaip kompiuterinių žaidimų pakaitalas. Iš tiesų, jog gali daug daugiau!

Štai Facebook tyrimų centras visuomenei pristatė neįtikėtinai realistiškai atrodančius avatarus, kurie bendravimą VR bei AR pasauliuose perkels į visai naują lygį. Tiesa, technologijų gigantė pati pripažįsta, jog iki masinio vartojimo praeis dar labai daug laiko, tačiau tai netruko jiems daryti įdomių bandymų.

Facebook tyrimų laboratorijos vadovas Michael Abrash yra įsitikinęs, jog ateityje virtuali bei papildyta realybė bus ta vieta, kur žmonės dirbs, žais ir bendraus. Tam, jog komunikuoti būtų įdomiau, labai pagelbėtų realistiškai atrodantys avatarai. Jau dabar yra pokalbių programėlių, bet jose žmonės atvaizduojami kaip robotai arba animacinių filmų personažai.

Facebook virtuali realybė

„Iš tiesų mūsų tyrimuose fantastiška grafika bei vaizdo kokybė nėra pats svarbiausias dalykas. Mes norime, jog virtualioje realybėje bendraudami žmonės jaustųsi natūraliai, tarsi kalbėdami vieni su kitu akis į akį. Tam reikia veido mimikų, tikslaus judesių sekimo. Kol kas tai galime pasiekti su galinga technika, o didžiausias iššūkis tokią technologiją pritaikyti paprastiems VR akiniams“, – kalbėjo M.Abrash.

Pasitelkę specialiai tokiems eksperimentams skirtus virtualios realybės akinius bei daugybę kamerų, Facebook jau pademonstravo, kaip turėtų atrodyti ši ateities technologija.

Animated GIF - Find & Share on GIPHY

Rezultatui pasiekti prireikė net dviejų filmavimo studijų – vienos veidui ir jo judesiams, kitos – kūnui. Vėliau filmuotą medžiagą naudojo specialūs virtualūs akiniai, itin tiksliai sekantys galvos ir veido judesius. Kompanija pripažįsta, jog tai yra per daug sudėtingas ir visiškai nepraktiškas sprendimas.

„Avataras turėtų būti trijų dimensijų jūsų galvos kopija, su visomis smulkiausiomis subtilybėmis ir judesiais bei unikaliais dalykais, kurių dėka iš karto būtumėte atpažįstamas šeimos ar draugų. Ir reikia sukurti tokią sistemą, jog avatarus be vargo galėtų naudoti milijonai žmonių visame pasaulyje“, – apie laukiančius iššūkius kalbėjo M.Abrash.

Per bandymus studijose medžiaga buvo apdorojama 1GB/s greičiu. Akivaizdu, jog tiek studija, tiek toks greitis kol kas paprastam vartotojui sunkiai pasiekiami dalykai, tad reikia ieškoti paprastesnių sprendimų.

Animated GIF - Find & Share on GIPHY

Norėdama sukurti super realistiškus avatarus, Facebook savanorių veidus fiksavo mažiausiai po 15 minučių, be to tam reikėjo milžiniško skaičiaus kamerų. Kompanija tikisi, jog pavyks sukurti AI, kuris visą šį reikalą gerokai pagreitins.

Komentuok su Facebook

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *