Facebook F8 konferencijos akimirka

Facebook F8 konferencijos akimirka

Priminimas tiems kas nežino – būtent „Facebook“ šiuo metu yra atsiriekusi didžiąją Virtualios realybės pyrago dalį. Kompanija nusipirko garsiuosius akinius „Oculus“, o pati išleido mobiliosios VR platformos lyderius – „Gear VR“. Nieko nuostabaus, jog VR gerbėjai su dideliu entuziazmu laukia jau gegužės 1-2 dienomis vyksiančios „Facebook F8″ konferencijos, kuri tradiciškai pažeria krūvą svarbių naujienų.

Fantaziją dar labiau kursto tai, jog vienas svarbiausių  „Facebook“ asmenų Andrew Bosworth tikina, jog kompanija dar niekada nepristatė tokių svarbių su VR/AR susijusių naujienų. Taigi, kas mūsų laukia?

Pagaliau galėsime pirkti „Oculus Go“?

Oculus Go virtualūs akiniai

Beveik neabejojama, jog konferencijos metu bus paskelbtas startas „Oculus Go“ pardavimams. „Facebook“ dar praėjusiais metais tikino, jog šie be papildomos įrangos veikiantys virtualios realybės akiniai bus paleisti į rinką 2018 metų pradžioje. Ką gi, panašu, jog data tinkama. Apie tai, kad „Oculus Go“ bus pradėti pardavinėti po „F8″ konferencijos, šnabždamasi jau senokai, tad liksime labai nustebę, jei tai nepasitvirtins. Tuo labiau, jog „Oculus“ neseniai išsiuntinėjo programėlių ir žaidimų kūrėjams trumpą gidą, kaip pritaikyti savo kūrinius naujiesiems akiniams.

Jau pirmąją konferencijos dieną, „Oculus“ įrangos tobulinimo direktorius Kasey Galangas ves paskaitą intriguojančiu pavadinimu – „Metai su Virtualia Realybe“. Būtent tuo metu tikimasi „Oculus Go“ pristatymo, papasakojimo, ką šis įrenginys duos, kaip pasikeis VR žaidimų aikštelė ir t.t.

„Facebook Spaces“ bei „Oculus Venues“ programėlės

Facebook Spaces VR programėlė
Facebook.com nuotrauka

Akylesni virtualios pirmenybės fanai tikriausiai suraukė antakius – juk „Facebook Spaces“ veikia jau nuo praėjusių metų! Taip, veikia ir tai yra pirmasis „grynas“ socialinio tinklo produktas integruotas į „Oculus“ sistemą, be kita ko palaikantis ir HTC įrangą. Mus labiau domina kitas aspektas – koks šios programėlės veiksmų planas? Mintis pateikta gera, tačiau ją reikia tobulinti. Ar programėlę palaikys naujieji „Oculus Go“ bei „Gear VR“ akiniai? Ar nepriklausomi kūrėjai galės daryti mini-aplikacijas „Facebook Spaces“ tinkle? Būsimi žingsniai yra labai svarbūs šios technologijos populiarinime ir tobulėjime.

Informacijos apie tai tikimasi sulaukti gegužės 2 dieną, kai paskaitą skaitys „Facebook“ VR produktų direktorius Mike Booth. Jis pasakos apie geriausias praktikas kuriant ateities socialinio tinklo erdvę.

Tuo tarpu apie „Oculus Venues“ buvo paskelbta 2017 metų pabaigoje, tačiau nuo to laiko matėme visišką tylos sieną – nežinome nei kaip sekasi tobulinti, nei kaip kurti programėlę. O jos mintis itin intriguojanti ir įdomi – platforma leistų iki 1000 žmonių vienu metu stebėti sporto varžybas, koncertą ar kitas pramogas virtualioje realybėje. Kol kas visiškai neaišku, ar apie „Oculus Venues“ bus kalbama konferencijos metu. Galbūt ši patirtis bus sujungta su „Facebook Spaces“ ir virs vienu galingu projektu?

„Facebook“ volumetrinės kameros

Facebook volumetrinė kamera

 

Apie šias kameras buvo kalbėta dar praėjusių metų „F8″ konferencijoje. Žadėta pristatyti dviejų modelių „Surround 360″ įrenginius, palaikančius tūrinį vaizdo įrašymą bei 6 laisvės kampų (6DoF) palaikymą. Vis tik per metus jokių naujienų nesulaukėme.

Gegužės 1 dieną „Facebook“ inžinerijos direktorius Brian Cabral klausytojams skaitys paskaitą, viską pasakančiu pavadinimu – „Vaizdo įrašymo galimybės ateityje“. Būtent tuo metu tikimasi daugiau sužinoti apie pristatytas kameras. Masinė tokių įrenginių gamyba padėtų sulaukti daugybės kokybiško 360 turinio, kuris vis dar lieka deficitiniu.

Tiesa, socialinis tinklas pats kamerų nepardavinės – tai darys vienas iš jų partnerių, tik kol kas neaišku kuris. Gegužės 1 dieną gali paaiškėti daug detalių.

Papildyta Realybė telefonams

Papildyta Realybė telefonui

Viena yra aišku – „Facebook“ labai palankiai žiūri į Papildytos Realybės technologiją. Kompanija neseniai pristatė naujovę, kurios dėka nukreipus telefoną į filmo plakatą, žmogus galėdavo pamatyti jo pristatymą priešais save. Spėjama, jog socialinis tinklas vis labiau modernės ir jau artimiausiu metu galime išvysti daug su AR susijusių papildymų.

Susidomėjimą rodo ir tai, jog konferencijoje bus net dvi su AR susijusios paskaitos. Pirmoji vadinsis „Geriausi AR programėlių kūrimo pavyzdžiai“, o ją pristatys „Facebook“ meno srities vadovas Matt Hanson. Tą pačią dieną bus galima paklausyti apie tai, kaip papildytos realybės technologija gali padėti reklamuoti verslą ar praplėsti jo galimybes. Diskusijoje dalyvaus tokių kompanijų kaip „Nike“ bei „Warner Bros“ atstovai.

Ko nesitikėti konferencijoje

oculus santa cruz akiniai

Kartais „F8″ konferencija yra per daug pervertinama ir iš jos tikimasi neįmanomų dalykų. Apačioje surašėme naujienas, apie kurias vargu ar išgirsime jau šį gegužį.

Oculus Santa Cruz

Apie šiuos akinius jau rašėme – tai taip pat bus be papildomos įrangos veikiantys akiniai, tačiau daug geresnės kokybės nei „Oculus Go“. Tačiau tikrai neverta šios įrangos pristatymo tikėtis jau dabar. Sprendžiant iš žiniasklaidos pranešimų, kol „Ouclus Go“ dėliojami paskutiniai akcentai, „Santa Cruz“ dar turi daug tobulintinų dalykų.

Be to nereikia pamiršti ir kito dalyko – paskelbusi apie „Santa Cruz“, Marko Zuckerbergo kompanija nukreiptų prožektorių šviesą nuo „Oculus Go“ – nėra jokios logiškos priežasties tai daryti.

„Rift“ skirtų žaidimų pristatymų

„Facebook“ valdžia visai neseniai skelbė, jog džiaugiasi „Oculus Rift“ pardavimais ir pasiekimais, bei mano, jog artimiausią dekadą rinkoje liks populiariausi tie VR akiniai, kurie jungiasi prie kompiuterių. Žinoma, „Facebook“ džiaugiasi, jog specialiai šiam įrenginiui bus išleisti „Marvel Powers“, „United VR“ bei „Echo Combat“ žaidimai. Tačiau nepanašu, jog „F8″ būtų tinkamiausia vieta tokioms naujienoms. Visų pirma, tai vėl nukreiptų šviesą nuo naujų įrenginių. Antra, netrukus bus žaidimų pristatymams daug palankesnė „E3″ konferencija bei „Oculus Connect“ renginys.

„Oculus Rift 2″

Visiems įdomu, koks gi bus naujos kartos „Oculus“ pagrindinis įrenginys, tuo labiau, jog HTC išleido „Pro“ versiją. Tačiau „Facebook“ leido aiškiai suprasti, jog be 2019 metų nauji akiniai nebus leidžiami. Žinoma, gali būti, jog būtent šiais metais bus pirmasis naujų akinių pristatymas, tačiau labai tuo abejojame. Vėl gi, tam daug tinkamesnė data atrodo „Oculus Connect“ renginys.

 

Komentuok su Facebook

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *