Galingi VR akiniai

Galingi VR akiniai

Virtualia realybe didelio susidomėjimo nerodantys žmonės negali patikėti, kai išgirsta, jog Vive Pro akinių komplektas kainuoja beveik 1600 eurų. Kaina tikrai atrodo didelė, ypač turint omenyje, jog šiam prietaisui reikės ir kompiuterio, kuris kainuos daugiau nei 1000 eurų.

Tačiau, tai ką siūlo HTC, yra tik gėlytės. Štai čekų startuolis VRgineers pristatė naują savo kūrinį – labai galingus virtualius akinius XTAL, kurių kaina siekia 5000 eurų. Ir čia yra suma, į kurią neįskaičiuoti siuntimo ir kiti mokesčiai.

Nors kaina yra milžiniška, derėtų pasakyti, jog įrenginys ir nėra skirtas paprastiems vartotojams. Tai profesionalių dizainerių ar inžinierių produktas, savyje slepiantis 5K rezoliuciją, puikius lęšius bei 170 laipsnių matymo lauką. Nei Vive Pro, nei Oculus negali pasiūlyti nieko panašaus.

„Per paskutinius keletą metų praleidome šimtus valandų, vien bendraudami su verslo klientais ir bandydami išsiaiškinti, kokie yra realūs jų poreikiai bei lūkesčiai. Tik surinkę visą reikiamą informaciją pradėjome gaminti naujos kartos VR akinius, kurie tikrų mūsų klientams. Esame įsitikinę, jog XTAL taps neatsiejamu inžinierių, gamybininkų, dizainerių ar treniruočių įrankiu, padėsiančiu sutaupyti daugybę pinigų“, – kalbėjo VRGineers vadovas Marek Polcak.

XTAL akiniai tikrai verti dėmesio ir siūlo tai, ko negali konkurentai. Viena svarbiausių naujovių yra AutoEye funkcija, kuri seka virtualių akinių naudotojo akių judesius. Akies obuolio sekimas yra jau senokai VR pasaulyje diskutuojamas dalykas, o čekai pristatė jau veikiantį modelį.

Kita ne mažiau įdomi funkcija vadinasi Leap Motion – virtualūs akiniai seka ne pultelio judesius ir paspaudimus, o visos rankos judesius. Tai būtų pravarti funkcija visiems VR naudotojams, jau nekalbant apie inžinierius, kuriems ji aukso vertės.

Turint visą šią informaciją tampa aišku, jog XTAL prašoma kaina nėra jau tokia beprotiška. Virtualūs akiniai bus pradėti siųsti pirkėjams jau po mėnesio – rugsėjį.

Komentuok su Facebook

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *