Sparc Virtualios realybės žaidimas

Sparc Virtualios realybės žaidimas

Virtualios Realybės vis labiau plečiasi ir šio pobūdžio žaidimai mažais žingsneliais bando išstumti tradicinius. Štai vien tik „Oculus“ akiniams yra daugiau nei 20 sportinių žaidimų. Būtent juos nusprendėme ir apžvelgti. Jeigu norite atkaklios kovos, aktyvumo ir VR – įdėmiai skaitykite!

Visų pirma, ką laikome sporto žaidimu? Juk išgirdę tokį žodžių junginį visų pirma pagalvojate apie krepšinį, futbolą, tenisą, o vėliau dar kartą apie krepšinį, tiesa? VR pasaulyje viskas šiek tiek kitaip, kadangi jūs ne kontroliuojate kažkurį veikėją, o pats tampate veikėju. Todėl ir šiame sąraše nerasite tradicinių sporto šakų. Tokių žaidimų yra ir virtualioje realybėje, tačiau jie nėra tokie geri, kaip naujus potyrius siūlantys konkurentai.

5 vieta – Racket:NX

Šis žaidimas siūlo labai panašią pramogą kaip ir 4 vietoje esantis „HoloBall“, tačiau tikslas – kitoks. „Racket:NX“ jums reikės numušti kaip įmanoma daugiau plytelių, o prieš tai minėtame žaidime – kovoti su priešininku, stengtis jį pergudrauti. Daug kas priklausys nuo to, kaip su specialia lazda mušite kamuolį. Ar smarkiai, ar tiksliai ir t.t.

Atskiro paminėjimo vertas žaidimo žaidimo takelis ir apskritai visas garsas. Štai net kamuoliuko nebūtia matyti, galima tiesiog išgirsti, jog jis atskrieja.

„Racket:NX“ turėsite tris žaidimo pasirinkimus – tinkle, žaidimas vienam, bei arkadinis. Ką reiškia žaidimas tinkle turbūt suprantate – kelių etapų veiksme kausitės prieš kitą priešininką ir bandysite surinkti daugiau taškų. Žaidimas vienam – per duotą laiką reikės bandyti surinkti kiek įmanoma daugiau taškų. Arkadinis pasirinkimas skyla į dar dvi dalis. Zen dalyje nejausite streso dėl laiko – tai begalinė pramoga, labiau skirta nuraminti stresui, atsipalaiduoti. Old School dalyje bus laiko limitas, tad stengsitės gerinti rekordus ir kitaip pasižymėti.

„Racket:NX“ yra super įtraukiantis ir įdomus žaidimas – įsijautus galima numesti ir nemažai svorio. Viena didžiausių problemų kyla su „Oculus“ įranga. Ištisai dairantis į visas puses ir judinant ranką galiausiai susipina akinių laidai ir tai suteikia diskomfortą bei pyktį, kadangi įsijautus norisi siekti rekordų be jokių trikdžių.

 

4 vieta – HoloBall

Tai tarsi klasikinis stalo teniso žaidimas, tiesiog persikėlęs į virtualią erdvę. Pagrindinis „HoloBalls“ tikslas yra neleisti priešininkui atmušti kamuolio. Skirtingai nuo realaus stalo teniso, jums į rankas duodama ne viena, o net dvi raketės. Tisklas tampa aiškus – kuo išradingesniais, netikėtais smūgiais parklupdyti savo priešininką. Kalbat apie oponentą – tai tiesiog didelis kvadratas, mėginantis atmušti jūsų padavimus. Kartais jis juos pačiumpa ir išmeta daug didesniu greičiu, taip pridarydamas problemų jums.

„HoloBall“ vėl gi turi tris pasirinkimus – Arcade, Žaidimas tinkle bei Istorija. Arcade skyla į tris dalis. Zen panaikina taip jus nervinantį kvadratą, taigi tai labiau treniruotė, ne žaidimas. „Taškų atakoje“ piktasis kvadratas grįžta, o jūsų tikslas pasiekti rekordą. T.y. surinkti kaip įmanoma daugiau taškų, kol priešininkas tris kartus jus sunaikina. Ištvermės žaidime, priešingai nei „Taškų atakoje“, jūs neturėsite jokių pertraukėlių. Žaidimas nesustos tol, kol nebūsite tris kartus numuštas, taigi tai tikras ištvermės išbandymas.

Pasirinkę Istoriją, turėsite nustatyti priešininko lygį – lengvas, vidutinis, sunkus. Jūsų priešininkas po kiekvieno etapo tobulės ir taps vis stipresnis, tad lengvo gyvenimo nesitikėkite.

Žaidimo tinkle pasirinkime galėsite kautis su varžovu, rastu internete, arba pasodinti prie kompiuterio savo brolį, sesė ar draugą ir liepti jiems valdyti kvadratą.

Verta paminėti, jog žaidimas sukuria labai gerą atmosferą – spalvos, muzika, aplinka – viskas atrodo šauniai ir savo vietoje. Kaip ir ankstesniame žaidime, pasirinkę Zen rėžimą galėsite atsipalaiduoti ir tiesiog mėgautis žaidimu, be jokio streso. Kita vertus, kovoti prieš AI ir bandyti jį pergudrauti taip pat velniškai smagu.

 

3 vieta – Echo Arena

Prizininkų trejetuką pradeda žaidimas, kuris yra visiškai nemokamas! Tai ateities sporto žaidimas, kuriame atliksite aktyvius veiksmus visiškai neveikiami gravitacijos! Iš pradžių gali būti keista ir nejauku mėtyti specialų diską kažkokiame futbolo ir krepšinio mišinyje. Bet velniškai smagu!

Žaidime dalyvauja dvi komandos po tris sportininkus, arba jei žaidžiame tinkle, ekipos gali plėstis ir iki penkių narių. O pats žaidimo principas labai paprastas – reikia įmesti diską į specialus vartus, o kai jis priešininkų komandos rankose – apsiginti. Ir čia veikia ne tik blokų ar perimtų kamuolių faktorius – galėsite daužyti priešininkui per galvą, tampyti jį už rankos ar kojos ir kitaip trukdyti. Argi ne svajonių sportas?

Tiesa, kadangi žaidimas reikalauja daug judėjimo ne tik į šonus, tačiau ir aukštyn bei žemyn, turite būti labai gerai susireguliavę savo sensorius, o gal net pastatę jų tris, o ne du.

Beje, žaidimo pradžioje visi sportininkai yra išsviedžiami iš katapultos ir stengiasi pirmieji pasiekti arenos viduryje esantį diską. Žaidime yra ir nemažai krepšinį primenančių detalių, kadangi taisyklės leidžia dėjimus, dvitaškius bei tritaškius.

„Echo Arena“ neturi vieno žaidėjo rėžimo – čia visuomet kausitės ne prieš kompiuterį, o prieš gyvus žmones, taip pat esančius virtualioje realybėje. Tam, jog neatsibostų laukti, yra sukurtas praktikos kambarys, kuriame galėsite tobulinti savo įgūdžius, treniruotis.

Žaidimas iš pradžių labai sunkus gali pasirodyti naujokams, nes labiau patyrę vilkai tikrai jūsų nesigailės ir žais iš visų jėgų. Tačiau vis labiau priprasite prie valdymo ir suprasite, jog viskas nėra jau taip neaišku.

Taigi, ar jūs pasiruošę tapti naujojo žaidimo Michaelu Jordanu?

 

2 vieta – The Climb

Pavadinimas iš karto pasako, jog tai yra laipiojimo žaidimas, kas tenka pripažinti, neskamba labai įdomiai ar intriguojančiai. Tačiau tikriausiai pakeisite nuomonę, patys išbandę tokią virtualios realybės pramogą. „The Climb“ privalėsite kopti uolas, kabintis už akmenų, jog galėtumėte ropštis aukštyn. Tai turėtų tapti geru iššūkiu aukščio bijantiems žmonėms. Be to žaidimas pasižymi tikrai įspūdinga grafika, o tokie objektai, kaip pro šalį praskrendantis paukštis ar lėktuvas bei tolumoje matomi laivai, negali nežavėti.

Kopinėti galėsite keturiose skirtingose vietose – įlankoje, tarpeklyje, Alpėse bei Šiaurėje. Kiekviena šių vietovių jums suteiks kitokią patirtį, reikės naudoti kitokius kopimo būdus ir grožėtis skirtinga aplinka. Be to, kuo daugiau pasieksite, tuo sunkiau bus ateityje, teks panaudoti viską, ką išmokote. Tačiau dirbsite ne šiaip sau – tai ką pamatysite viršūnėse, užgniauš kvapą.

Kopdami į viršukalnes, rinksite taškus, kuriuos galėsite lyginti su draugų pasiekimais. Taškų kiekis priklausys nuo tikslumo, pasiekto aukščio, bei visokių slaptų vietelių radimo. Tenka pripažinti, jog žaidimas nėra labai lengvas, todėl bus dar maloniau pasiekus tikslą. Aukščio baimę turintiems žmonėms iššūkiu turėtų tapti ir nukritimas, kurio vargu ar pavyks visiškai išvengti.

 

1 vieta – Sparc

Pirmą vietą ūsų sąraše užima bene intensyviausias kada nors „Oculus“ platformai sukurtas žaidimas – „Sparc“. Tai taip pat stalo teniso stiliaus žaidimas, tačiau viską labiausiai apsunkins ir jūsų smegenis susuks tai, jog žaidime bus du kamuoliai, be to abu skirtingų spalvų. Taigi žaidimo principas paprastas – pramušti oponento gynybinę sieną ir nuolat saugotis jo atakų.

Varžymasis tinkle yra itin įdomus it intensyvus – „Sparc“ kūrėjai specialiai nekūrė didelių arenų, jog viskas vystytųsi greičiau. Įsijautus į žaidimą kartais šokama gelbėti kamuolį, tad reikia būti atsargiems, jau yra nemažai atvejų, kai pernelyg laimėti norėję piliečiai atsitrenkdavo į sienas ar kitus objektus. Visas žaidimo grožis atsiskleidžia tinkle, nors yra ir vieno žaidėjo rėžimas, pasiūlantis įvairių iššūkių.

Dėl itin didelio intensyvumo, šį žaidimą galima prilyginti neblogai treniruotei – stengdamiesi laimėti, tikrai numesite ne vieną kilogramą.

 

 

Komentuok su Facebook

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *