Mozilla Hubs programėlė

 Hubs programėlė

„Mozilla“ viena pirmųjų pasiūlė VR patirtį tiesiog savo naršyklėje ir toliau nepaleidžia šios technologijos. Jau oficialiai paskelbta apie „Hubs“. Tai platforma, leidžianti vieno mygtuko paspaudimu virtualiame pasaulyje susitikti išmaniųjų telefonų ar kompiuterių savininkams, tiesiog per naršyklę. Paprastai kalbėti telefonu tikrai nėra taip įdomu, kaip stebėti savo pašnekovą VR pasaulyje.

VIDEO pokalbiai jau seniai nieko nestebina – šį metodą naudojame daugiau nei 10 metų, tačiau jis nesuteikia jausmo, jog pašnekovas yra toje pačioje vietoje kaip mes. VR technologija turi visus svertus šį jausmą panaikinti, ką ir mėgina padaryti „Hubs“.

„Mozilla“ kūrinyje sėdėsite su pašnekovais vienoje patalpoje, matysite jų gestus bei rankas, kas leis patirti jausmą, lyg išties su pašnekovu kalbate akis į akį. Nereikia pamiršti ir kūno kalbos, kuri yra labai svarbi realiame gyvenime, tačiau išnyksta paprastuose ir VIDEO pokalbiuose.

VR bendravimo programėlės nėra naujiena – buvo ir geriau atrodančių nei „Hubs“, tačiau visos jos turėjo didžiulį trūkumą. Jūsų pašnekovas turėdavo siųstis specialias programėles ir tik tuomet galėdavote kalbėtis. Su „Hubs“ užteks nusiųsti savo draugui ar giminaičiui nuorodą ir po akimirkos atsidursite virtualios realybės kambaryje. Būtent paprastume yra genialumas.

„Hubs“ kol kas yra eksperimentinėje stadijoje – tiesiog norima pažiūrėti, ar technologija yra patogi ir patinka žmonėms. Viskas labai patogu – per kelias sekundes sukuriate kambarį, jo nuorodą išsiunčiate tiems su kuriais norite kalbėtis ir vuolia! Magija suveikia ir kambarėlyje matote keletą gestikuliuojančių robotų.

Šauniausia, jog pašnekovams nereikia turėti tokių pat įrenginių. Galima kalbėtis tiek su telefonu, tiek su kompiuteriu – nėra svarbu, kokių gamintojų. Vienintelis reikalavimas – naršyklė turi palaikyti „WebVR“.

Žadami svarbūs atnaujinimai

Pats procesas nelabai skiriasi nuo kitų socialinių pokalbių programėlių – galite sveikintis rankų gestais, kilnoti kambaryje esančius daiktus. Nereikia pamiršti, jog kol kas tai tik pradinė „Hubs“ stadija ir „Mozilla“ ketina smarkiai ją patobulinti.

Kompanija jau dabar skelbia, kokie tie atnaujinimai bus. Visų pirma – naudotojai galės kurti unikalius kambarius. Kaip jau minėjome, dabar pokalbių kambarys sukuriamas per keletą sekundžių. Taip bus ir ateityje, tačiau kas norės unikalaus kambario, galės pats jį susiprojektuoti.

Kitas žingsnis – avatarai ar net žmogaus nuotraukos, padėsiančios geriau pažinti pašnekovą, kadangi pradinėje stadijoje tiek jūs, tiek kiti pokalbio dalyviai būsite robotai. Galiausiai norima „WebVR“ įterpti ir į kitus VR ar AR žaidimus ar programėles – tai jau būtų apskritai naujas lygis.

Taigi „Hubs“ atrodo gražiai ir intriguojančiai, tačiau matome ne tik pliusus. Visų pirma, tai labai pastos grafikos pramoga. Suprantame, jog viskas dar tobulinimo stadijoje, tačiau turint VR įrangą nesinori būti kambaryje, kuris primena „Playstation 1″ laikus. Nežavi ir tai, jog visi pašnekovai yra robotai – pasirinktas pats paprasčiausias kūrimo kelias.

Ir vis tik didžiausias pliusas yra veikimo principas – viena nuoroda ir viskas veikia. Tikime, jog būtent šis principas taps kelrodžiu visiems kitiems VR socialinių pramogų kūrėjams.

Komentuok su Facebook

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *