Tai skamba lyg pokštas, bet yra gryna tiesa – inžinierius ir Virtualios Relaybės aplikacijų kūrėjas Enea Le Fons nusprendė visą mėnesį gyventi VR pasaulyje, įskaitant ir darbo valandas. Tiesa, vyras nebuvo visiškai išprotėjęs ir jis miegojo, prausėsi ar valgė nusiėmęs virtualius akinius. Reikia suprasti ir tai, jog kūrėjas nesiekė jokių rekordų – jis tiesiog norėjo pažiūrėti, kiek ši technologija prisitaiko, atliekant standartinius dienos veiksmus.

Tokie idėja Eane kilo pažiūrėjus Steveno Spielbergo filmą „OAZĖ: Žaidimas Prasideda“ – tai fantastinis kūrinys, nukeliantis į netolimą ateitį – 2045 metus, kur vienintelė saugi vieta yra.. Virtualus Pasaulis! Būtent po filmo inžinierius nusprendė pažiūrėti, ką su VR galima nuveikti šiais laikais. Vyriškiui įdomu, ar užsidėjus Virtualios Relaybės akinius galima atlikti įprastus veiksmus – sėdėti, bendrauti, o gal net nuvykti į šokius.

E.Le Fons per dieną VR pasaulyje praleido nuo 7 iki 16 valandų. Tam, jog namuose esantys daiktai nemaišytų naudotis „HTC Vive“, „Vive Focus“ bei „HTC Vive Pro“ įrenginiais, vyriškis juos tiesiog skaitmenizavo. Taip, šiais laikais jau yra tokia galimybė. Inžinierius sukūrė kėdes, stalus, indus ir panašius daiktus bei juos perkėlė į Tilt Brush aplinką, taip savo aplinką suliedamas su papildyta realybe.

Tam, jog pasiektų dar geresnį efektą, vyriškis ne tik sukūrė dalykus per „Tilt Brush“ – jis taip pat ant fizinių daiktų sudėjo VIVE „trackerius“. Tai padarius, Enea galėjo pasiimti kėdę ir atsisėsti ant jos būdamas VR pasaulyje, ar net pasiklausyti muzikos, arba tyrinėti žemėlapį.

Darbas būnant VR pasaulyje

Baigęs savo studijos 3D modelius, jis juos visus sujungė į „Unreal Engine“ prototipus, naudodamas Unreal Engine VR Editor.  Norint paprasčiau tai paaiškinti – jis dirbo ties VR projektais jau būdamas VR pasaulyje – skaitmeniniuose savo namuose.

E.Le Fons aklai nekopijavo visko, kas yra jo kambaryje – pasinaudodamas „Unreal Engine VR“ programa jis kūrė prototipus, kurie vėliau galės būti panaudoti fiziniame pasaulyje, o ne atvirkščiai. Negana to, pasinaudodamas „Beatmix DJ“ valdymo pultu, dviem HTC „trackeriais“, „Ableton Live“ programa ir „Unreal Engine“ garso funkcijomis, jis virtualiame pasaulyje sukūrė didžėjų valdymo pultą.

Inžinierius stebino tuo, kiek daug technologijų žinojo ir įtraukė į savo eksperimentą. Viena jų – „Mozilla A Frame“, kurios paskirtis – sukurti Virtualios Realybės patirtį tinkle. Būtent tai ir stengėsi padaryti E.Le Fons.

„Pirmieji rezultatai buvo labai daug žadantys, net nepaisant to, jog „A Frame“ kol kas neveikia idealiai ir kol kas neleidžia kurti idealiai pritaikomų ir stabilių patirčių“, – pirmuosius įspūdžius komentavo vyriškis.

Kūrėjas netgi nepasikuklino su Virtualios Realybės akiniais pasirodyti šokių klube – tiesa, tam reikėjo panaudoti belaidžius „Vive Focus“ akinius, kurie yra skirti Kinijos rinkai, tad šią įrangą gauti nelengva.

VR pasaulis

Dar kartą pasikartosime – tai nebuvo bandymas siekti kažkokių pasaulio rekordų. Tai buvo noras pažiūrėti, ar šiuo metu jau galima patogiai jaustis VR pasaulyje daugelį dienų, ar galima su akiniais atlikti įprastas rutinas. E.Le Fons 30 dienų dirbo užsidėjęs VR akinius, kūrė naują pasaulį ir patirtis. Visu tuo jis netrukus turėtų viešai pasidalinti – juk mums visiems įdomu, ką galima nuveikti Virtualioje Realybėje, ten dirbant 30 dienų be sustojimo.

Komentuok su Facebook

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *