Virtualios realybės karo parkas

Jack Ryan virtualios realybės parkas

Džekas Rajanas tai tarsi naujųjų laikų Spielbergas, tikras herojus, visuomet pasiruošęs išspardyti blogiukams užpakalius. Šiais metais debiutuoja serialas Tom Clancy’s Jack Ryan, kurį kuria parduotuvių gigantė Amazon. Kompanija nusprendė, jog nėra geresnio būdo pristatyti serialą, nei leisti patiems žmonėms patirti Džeko Rajano nuotykius savo kailiu.

Būtent šiam tikslui buvo pastatytas milžiniškas, 5000 kvadratinių metrų veiksmo parkas, kuriame susipina tikrovė ir virtuali realybė. Neįtikėtiną pramogą galima išbandyti šiuo metu San Diege vykstančiame Comic Con renginyje. Net sunku apibūdinti, ką ten galėtumėte patirti. Liptumėte kopėčiomis, eitumėte per bedugnę, leistumėtės lynu arba bėgtumėte nuo persekiotojų!

Jack Ryan virtualios realybės parkas

Virtualios realybės pramogos Comic Con renginyje seniai nebėra naujovė, tačiau anksčiau jos apsiribodavo tuo, jog būdavo uždedami virtualūs akiniai ir liepiama mėgautis. Nesuklysime pasakydami, jog anksčiau niekas nebuvo padaręs tokio ambicingo projekto. Tačiau ar tai turėtų stebinti? Juk tai Džekas Rajanas! Jo kelyje privalo būti veiksmas!

Pirmas dalykas, kurį pamatysite patekę į Džeko Rajano erdvę – įdomią treniruočių bazę ir… Malūnsparnį! Mes nejuokaujame – į virtualios realybės pramogą įtrauktas net toks gigantiškas prietaisas. Ar po to dar galima kažkuo stebėtis?

Pirmi žingsniai VR parke bus nedrąsūs

Ronda Rousey virtualioje relaybėje

Ir ką  – galiausiai veiksmas prasideda! Uždedami virtualūs akiniai ir nedrąsiai žengiate pirmuosius laiptelius į malūnsparnį. Jau tuomet suprantate, kokia išskirtinė ši pramoga. Beje, jums užmaukšlinami ne tik patobulinti Oculus Rift virtualūs akiniai, tačiau esate prisegamas diržais, ant pečių uždedama kuprinė su kompiuteriu, o ant rankų ir kojų talpinasi specialūs pozicijos sekikliai. Linksmybės prasideda!

Džėko Rajano VR parkas

Įdomu tai, jog skirtingai nuo kitų VR pramogų, šiame parke jūs nebūsite vienas. Jau nuo pat pradžių jus lydės kareiviais persirengęs personalas, nuolat lydėsiantis jus įvairiais šūksniais ir leisiantis pasijusti lyg tikroje karo zonoje. Grįžtant prie malūnsparnio – jausitės, lyg iš tiesų skristumėte! Po jumis vibruos žemė, matysite savo kompanjonus ir karo nuniokotus laukus ir nejučia stipriau įsitversite už malūnsparnyje esančios rankenos.

Virtualios realybės parkas

Galiausiai jums teks leistis ne kur kitur, o į patį karo zonos įkarštį. Viena ekstremaliausių užduočių, bus pereiti iš vieno griūvančio pastato į kitą. Tai neskamba labai ekstremaliai, tačiau nepaminėjome vienos detalės – tai reikės daryti per ilgą ištiestą ranką ir matysite viską, kas vyksta apačioje. Jums bus pilnos kelnės baimės, o draugams – juoko.

Virtualios realybės karo parkas

Kaip jau minėjome, neįtikėtiną realumo jausmą suteikia tai, jog visi objektai yra iš tiesų realūs. Žaisdami VR kūrinius taip pat ieškote uždangos, tačiau ji būna netikra. Tuo tarpu čia slėpsitės už tikrų dėžių, jausite jas savo kūnu. Skrisite tikru malūnsparniu, leisitės tikru liūnu ir bėgsite iš peklos tikru automobiliu. Tiesa, kol jūs sukiosite vairą, jis stovės vietoje, tačiau jums taip neatrodys!

Neįtikėtinas virtualios realybės parkas

Turbūt daugeliui skaitytojų kilo klausimas – kas per velniava? Kaip įmanoma virtualioje realybėje įveikti tokius atstumus ir likti matomam? Prie to prisidėjo ant Oculus akinių sumontuotas Wireless adapteris bei Opitrack sekiklių sistema, kuri dar nėra labai gerai žinoma plačiajai visuomenei. Būtent tokių komponentų dėka įmanomi tokie cirkeliai, kaip nusileidimas tikru lynu VR pasaulyje.

Gali būti, jog skaitydami šypsotės ir galvojate, jog tai tik vaikų žaidimai. Tačiau patirtis tikrai neįtikėtina ir jei ją patirsite, jums dažnai į kulnus nusiris širdis. Daugybė pavojingų vietų, lekiančios kulkos ir nuolatinis veiksmas leis pamiršti, jog čia tik pramoga, o ne tikra karo zona.

Apačioje pateiktame vaizdo įraše matysite, kaip šį parką sekėsi išbandyti VRscout.com apžvalgininkui:

Lietuviai paplitę po visą pasaulį, tad jei skaitai šį straipsnį ir esi San Diege ar netoli jo, būtinai aplankyk Comic Con renginį ir išbandyk šią pritrenkiančią pramogą. Taip, tikriausiai tokių VR patirčių ateityje tik daugės, tačiau vargu, ar artimiausius penkis metus kažką panašaus pamatysime Lietuvoje.

Komentuok su Facebook

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *