Virtualūs akiniai ir kvapas

Daugeliui tai skamba lyg scena iš fantastinio filmo – virtualios realybės pagalba galėsime nusikelti, į tarkime restoraną ir ne tik matyti jo patiekalus, tačiau ir užuosti jų kvapą. Tai jau greitu metu gali virsti realybe!

Tie, kurie itin atidžiai seka VR naujienas, tikriausiai neliko labai nustebę. Kompanija Feelreel dar 2015 metais pristatė specialios kaukės, perduodančios keletą kvapų, prototipą. Prireikė nemažai laiko ir ši komanda pasiryžusi žengti į „Kickstarter“ areną.

Patys kūrėjai būsimą įrenginį vadina „kvapų generatoriumi“. Jeigu reikėtų įrangą paaiškinti remiantis kokiu nors jau egzistuojančiu daiktu, turbūt geriausias pavyzdys būtų spausdintuvas. Į kvapų generatorių dedasi devynios kvapų kapsulės, galinčios generuoti degėsių, mėsos, levandų, mėtų ir kitus kvapus.

Skelbiama, jog ateityje įmonė savo asortimente ketina turėti 255 įvairiausius kvapus ir vartotojai galės kokius nori nusipirkti ir esant poreikiui įsidėti vis naujus. Visus kvapus sukūrė šios srities ekspertas, ukrainietis Bogdan Zubchenko.

VR ir kvapai

„Mes pasirinkome daug skirtingų kvapų, kurie galėtų geriausiai atskleisti žaidimų bei filmų atmosferą. Mūsų kvapai bus visiškai nekenksmingi, panašūs į tuos, kurie naudojami maisto pramonėje“, – rašoma oficialioje komandos svetainėje.

Įrenginys ne tik skleis kvapus – jame sumontuota įranga leis ir simuliuoti vėją, karštį, bei vibraciją, tad neabejotinai su tokiu įrenginiu dar labiau pasinersite į VR pasaulį.

Kvapas virtualioje realybėje

Feelreel skelbia, jog jų įrenginys bus suderinamas su Oculus Go, Oculus Rift, HTC Vive, PSVR ir Gear VR virtualiais akiniais, prie kurių prisijungs Bluetooth arba WiFi pagalba. Kvapyklės baterija laikys maždaug keturias valandas – tai tikrai pakankamas laikas pasimėgauti VR.

Jau turi sutartis su žaidimų gamintojais

Kompanija jau dabar reklamuojasi, jog jų kaukė tikrai veiks su Beat Saber, Skyrim bei Death Horizon žaidimais, taip pat pačių kūrėjų sukonstruotu Feelreal Dreams, skirtu parodyti visas kaukės galimybes. Vis tik tikėtis, jog įrenginys veiks su visais žaidimais – neverta. Kiekvienos programos ar žaidimo kūrėjas turės pritaikyti savo kūrinį prie Feelreel ir tai darys tikrai, TIKRAI ne visi.

Akivaizdu, jog kuriamas tikrai įdomus produktas, tačiau reikia pripažinti, jog jis nebus skirtas paprastiems vartotojams. Ryžtis investuoti didelius pinigus į kvapus galbūt ryšis kai kurie žaidimų kambariai, kuriuos gali atbaidyti tai, jog vienu metu naudojami vos 9 kvapai – toks ribotumas automatiškai kiša koją.

Vis tik Feelreel žingsnis gali paskatinti apie tai pagalvoti ir pačių VR akinių kūrėjus. Štai tada ir prasidės smagumėlis…

Komentuok su Facebook

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *