Magic Leap akiniai

Magic Leap akiniai

Kai prieš keletą metų rinkoje pasirodė Microsoft kuruojami HoloLens papildytos realybės akiniai, tai buvo pasitikta lyg stebuklas. Daugelis techniką mylinčių žmonių užaugo su „Žvaigždžių karais“ ir juos be galo žavėjo mintis, jog galėsime užsiiminėti įvairiais dalykais su hologramomis – žaisti, bendrauti, konstruoti ir t.t.

HoloLens debiutavo kaip įrenginys, labiau skirtas kūrėjams, ne paprastiems žmonėms. Didesnį prietaiso paplitimą stabdė labai didelė kaina (4000-5000 JAV dolerių), gana mažas tinkamų programėlių pasirinkimas ir tragiškai mažas matymo laukas.

Ir štai šiais metais pagaliau sulaukėme pirmojo rimto Microsoft konkurento – tai smagią reklaminę kompaniją surengusi ir daugelį sužavėjusi Magic Leap kompanija. Marketingo kapmanija turbūt buvo net per gera, nes pirmieji AR akinius išbandžiusių žmonių įspūdžiai – neigiami.

Šioje naujienoje pristatysime žurnalisto Pete Pachal iš Mashable.com mintis apie tai, kurie papildytos realybės akiniai yra geresni, kuriuos labiau verta pirkti, kokie didžiausi trūkumai ar privalumai. Skaitom!

HoloLens naudojau keletą kartų nuo jų išleidimo. Nors vėliau buvo keletas atnaujinimų, jie visiškai nepakeitė nei naudojimo patirties, nei ištaisė pagrindinius trūkumus.

Visai neseniai „developer“ versiją paleidusi Magic Leap komanda taip pat buvo pasitikta labai entuziastingai. Nors patys akiniai gana ženkliai skiriasi nuo konkurentų savo išvaizdas, juos išbandę žmonės vardina tuos pačius trūkumus – mažas matymo laukas (nors ir geresnis nei HoloLens) bei mažas programėlių pasirinkimas. Tiesa Angry Birds pasirodymas Magic Leap platformoje sulaukė aplodismentų.

Vis tik pirmas įspūdis, jog papildytos realybės akiniai yra visiškai identiški – klaidingas. Iš tiesų abi komandos kelia sau skirtingus tikslus ir nori išspręsti visai kitokias problemas. Manau, jog Magic Leap dar gyvuos tuomet, kai HoloLens jau bus pamiršti.

Visai neseniai turėjau galimybę išbandyti abu šiuos įrenginius – vieną po kito. Manau, jog tai padėjo išvengti šališkumo rašant šį straipsnį ir bandysiu pateikti šviežias savo įžvalgas.

Leaps ir Lenses

Tai buvo pirmasis mano kartas, kai užsidėjau Magic Leap įrangą. Kiekvieni VR/AR akiniai reikalauja tikslumo, dedantis juos ant galvos. Su Magic Leap viskas dar sudėtingiau, kadangi reikia rūpintis ir kartu komplektuojamu mini kompiuteriuku, vadinamu „Lightpack“ – jis ir suteikia įrenginiui galios. Pirma turėsite užsidėti kompiuteriuką ir tik tuomet dėsitės akinius. Taip pat verta paminėti, jog prietaiso galinė dalis yra šiek tiek aukščiau nei konkurentų ir tai nesuteikia didelio patogumo.

Magic Leap akiniai

Kalbant apie patogumą, HoloLens tikrai nėra ryškiai geresni, BET geresni. Tai savaeigis prietaisas, taigi prie jo nereikia jungti jokių kitų piniginės dydžio daikčiukų. Vis tik prietaisas gana keistai dedasi ant galvos – dažnai būna nepatogu ir atrodo, jog akinius užsidėjau blogai. Pats galinis dirželis geresnis Microsoft – akiniai ant galvos tvirtinasi stipriau nei Magic Leap. 

Magic Leap mane labiausiai nustebino savo matymo lauku. Taip, žinau, jog šis aspektas sulaukė daug kritikos ir matymo laukas vis dar nepakankamas – turite kvadratą, kuris įsiterpia į realų pasaulį. Tačiau net ir toks matymo laukas yra daug geresnis nei HoloLens. Nors abi kompanijos neatskleidžia tikslaus matymo lauko, spėjama, jog vertikaliai Magic Leap konkurentus lenkia beveik dvigubai.

Akivaizdu, jog labai svarbus kiekvieno įrenginio aspektas yra programėlių biblioteka. Pirma mano patirtis su Magic Leap buvo demonstracinė World versija. Šioje patirtyje prieš akis atgyja įvairūs jūros sutvėrimai, kurie nuolat keičiasi atsitiktiniu būdu. Smagiausia, jog įvairios žuvys reaguoja į rankos judesius – kai kurios pabėga, o kitos nekreipia dėmesio.

Magic Leap papildytos realybės akiniai

Magic Leap akiniai „nukerpa“ daugiau periferinio regėjimo ir tai skamba lyg rimtas minusas, tad labai keista, jog taip nėra. Nukreipus žvilgsnį aukštyn, virtualaus ir realaus pasaulio reitingas išlikdavo labai geras, taip padėdamas labiau įsitraukti į pramogą. Keista, tačiau per visą naudojimo laiką nebuvau labai smarkiai nusivylęs dėl mažo matymo lauko.

Užsidėjus HoloLens paaiškėja, kodėl toks geras jausmas buvo su Magic Leap. Užsidėjus daugiau nei 3000 dolerių kainuojantį Microsoft produktą prieš akis išvystate išties gerai atrodančią baleriną, žuvį ar kitą objektą. Tačiau kai pradedate sukioti galvą, hologramos ar bent dalis jų  būna tiesiog nukerpamos, kas labai suprastina įsitraukimą.

Būtent tai labiausiai ir erzina. Kai matai kažką įdomaus, tiesiog instinktyviai nori prieiti arčiau ir apžiūrėti. Tačiau vietoj malonumo, su HoloLens akiniais priėję arčiau išvysite tik dalį norimo vaizdo. Nei įsitraukimo, nei malonumo.

Kas laimės, kas laimės?!

Grįžtant prie HoloLens patirties, su Magic Leap nieko panašaus patirti neteko. Vis tik reikia pripažinti, jog taip gali būti ir dėl pačių programų. Objektai, kuriuos mačiau per pastaruosius akinius tiesiog nebuvo labai dideli, tad akivaizdžiai turėjo mažiau šansų būti nukirpti.

Įdomu tai, jog HoloLens suteikia geresnę kokybę, tačiau tai ne visada išeina į naudą. Jeigu matai pusę nukirpto lyg tikras atrodančio šuniuko ir dingstančio vaizdo, kuris ir taip primena vaiduoklį, kas labiau patinka smegenims?

HoloLens galima rankomis valdyti hologramas, tačiau tam reikia preciziško tikslumo ir supratimo. Naudojant šią funkciją labai aiškiai suvokiama, jog šis įrenginys labiausiai skirtas inžinieriams, o ne paprastiems žmonėms. Ką gi, Microsoft lieka Microsoft, nepaisant visų savo inovacijų.

Bent jau man, Magic Leap buvo daug natūralesnė patirtis. Vienintelis meniu, kurį naudojau, buvo pagrindinis, valdomas su pultu. Viskuo kitu mėgavausi tiesiog naudodamas savo rankas – stumdžiau virtualius objektus bei vaikščiojau po virtualias erdves. Tik vieną kartą pasitaikė situacija, kuomet akiniai nebesuprato, kokioje vietovėje atsidūriau ir netinkamai atvaizdavo hologramas. Microsoft tai atsitinka daug dažniau.

Turbūt iš mano aprašymo jau pradėjote suvokti, kas yra šios apžvalgos laimėtojas. Nors Magic Leaps nėra tobuli papildytos realybės akiniai ir po milžiniškų investicijų pritraukimo buvo tikimasi daugiau, tačiau tai daug patrauklesnis ir perspektyvesnis produktas nei HoloLens.

Su tradiciniais dialogų langais,  darbalaukį primenančia aplinka ir neįtikėtino tikslumo reikalaujančiu valdymu HoloLens lieka produktu, labiau skirtu inžinieriams. Nors šis įrenginys skirtingais laikotarpiais buvo pristatomas kaip skirtas žaidimams ar pramogoms, menkas turinys neleido tokiu tapti.

Magic Leap atrodo kaip šiek tiek tobulesnis produktas. Nors pati grafika neatrodo geriau, tačiau tai panašus jausmas, kaip pirma pamatyti paprasto kaimelio dailininko paveikslą, o tada – garsaus. Galima pasakyti ir kitaip – užsidėjus Magic Leap daugiau džiaugiesi tuo, ką matai, nei liūdi dėl to, ko nematai.

Komentuok su Facebook

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *