wavy startupas

Papildyta realybė programėlė

Turbūt pavadinimas skamba beprotiškai, kadangi visi puikiai suprantame – muzikos reikia klausytis, o ne į ją žiūrėti! Bet ar tikrai? Tuomet kodėl „Youtube“ yra tokia populiari? Kodėl mums patinka šalia muzikos matyti vaizdo efektus?

Į šiuos klausimus nusprendė atsakyti San Franciske įsikūręs startuolis Wavy. Kompanija pristatė programėlę, kurios pagalba muzikantai bei muzikos kūrėjai savo dainoms pristatyti galės panaudoti AR – papildytos realybės technologiją. Apie AR daugiau galite paskaityti buvusiame mūsų straipsnyje.

Grįžtant prie „Wavy“ – startuolio tikslas yra suteikti visiems muzikos mylėtojams dar geresnę patirtį, įtraukiant įvairius objektus ar net istorijas į mūsų kasdienį gyvenimą. Paprasčiau sakant, kompanija nori, jog ne tik išgirstumėme, tačiau ir pamatytumėme muziką.

Šauniausia yra tai, jog programėle galės pasinaudoti daugelis žmonių – šiuo metu ją galima nemokamai atsisiųsti iš „iOS“ parduotuvės.  Žinoma, jeigu įdėmiai skaitėte apie AR technologiją žinote, jog vien „Apple“ įrenginio neužteks – teks įsigyti ir virtualios realybės akinius, tačiau tai nėra didelė investicija.

wavy programėlė

 

Dviratis jau buvo išrastas

Tenka pripažinti, jog „Wave“ neišradinėjo dviračio iš naujo. Pastaruosius kelis metus sujungti muziką ir VR arba AR technologiją bandė Bjork, Michaelas Jacksonas ir kiti dainininkai. Skirtumas tas, jog jie veikė pavieniui, o šis startuolis siūlo platformą, prieinamą visiems.

Muzikos industrija smarkiai keičiasi. Tokios platformos kaip „Soundcloud“ ar „Bandcamp“ leidžia kūrėjams itin lengvai paskelbti savo muziką. Tačiau šiame reikale yra ir kita pusė – tie kūriniai dažniausiai paskęsta milijoniniame vandenyne. Būtent nebijojimas naujovių ir tokių programėlių kaip „Wave“ pasikinkymas, gali padėti muzikantams pristatyti save pasauliui, galbūt net išgarsėti.

„Muzika yra tai, kas papildo žmogaus pasaulį – juk vienas kūrinys gali absoliučiai pakeisti nuotaiką. Tai itin galingas instrumentas. Tuo tarpu mūsų programėlė prie šios jėgos prideda dar vieną stiprų instrumentą – vaizdą“, – kalbėjo vienas „Wave“ kūrėjų Hammadas Bashiras.

„Papildoma realybė yra muzikos ateitis, padedanti gerbėjams geriau susipažinti su muzika. Tai išmanu ir linksma. Vos tik išgirdome apie „Wave“ programėlę supratome, jog norime būti viso to dalimi“, – savo nuomonę išsakė „Joyzu“ grupės narys Carsonas Willmsas.

Būtent „Joyzu“ turi net du kūrinius naujoje programėlėje. Kiti kūrėjai į visa tai žiūri gana vangiai, tačiau tikimasi, jog greitai viskas pasikeis, kadangi AR technologijos entuziastų būrys nuolat auga.

wavy startupas

 

Komentuok su Facebook

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *