HoloLens bet kokiu atveju įeis į istoriją – tai buvo bene pirmasis bandymas plačiau pristatyti papildytą realybę ir jos galimybes. Vis tik pirmoji gaminio versija turėjo ir didelių minusų, kurių turėtų nebelikti HoloLens 2 akiniuose.

Microsoft naują produktą pristatė MWC renginyje Barselonoje. Buvo atskleisti AR akinių parametrai, pademonstruotos jų galimybės.

Bene labiausiai džiuginantis dalykas – per pusę padidėjęs matymo laukas, kas buvo pati didžiausia HoloLens problema, dabar šis parametras sieks apie 70 laipsnių. Gražiai atrodo ir vienam laipsniui tenkančių pikselių skaičius – 47.

Nauja Microsoft HoloLens versija

Microsoft įsiklausė ir į kitą klientus kamavusią bėdą – nepatogumą. Naujieji akiniai subalansuoti taip, jog didesnė dalis svorio tektų galinei galvos daliai. Kūrėjai tikina, jog HoloLens 2 yra trigubai patogesni už pirmtaką, tačiau šį rodiklį būtų labai sunku pamatuoti.

Dar vienas itin smagus dalykėlis – „Hand Tracking“. Tai yra tai, prie ko mažais žingsniai artėja ir VR gamintojai. Žaidimus ir programas bus galima valdyti tiesiog rankomis – nereikės nei pultelių nei jokių specialių pirštinių. Bent jau žiūrint pristatymą, panašu, jog tai puikiai veikia!

HoloLens papildytos realybės akiniai

Microsoft puse lūpų kalba ir apie akių sekimo technologiją, kurios dėka vaizdas būtų fokusuojamas būtent ten, kur pasukate akis ar žiūrite. Vis tik kompanija labiau šio funkcionalumo nedetalizuoja.

Kaip jau turbūt supratote, HoloLens 2 bus verslo segmentui skirtas produktas, kurio kaina prasidės nuo 3000 JAV dolerių. Išankstinius užsakymus galima atlikti jau dabar.

Specifikacijos

Rezoliucija liks tokia pati kaip pirmtako ir sieks 47 pikselius akiai. Iš tiesų tai yra velniškai geras skaičius, daugiau nei trigubai lenkiantis Vive Pro.

Tuo tarpu matymo laukas nėra tiksliai atskleistas, tačiau jis sieks apie 65-70 laipsnių, kas yra ryškus patobulėjimas.

Papildytos realybės akinių greičiu mėgins pasirūpinti Snapdragon 850 procesorius. Gana pozityvūs skaičiai pateikiami apie bateriją, kuri turėtų atlaikyti 2-3 valandas aktyvaus veiksmo.

HoloLens 2 taip pat palaikys balso komandas – tai bus ypač patogu, jeigu nenaudosite pultelio.

Komentuok su Facebook

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *