Oculus Go akiniai

oculus go apžvalga

Facebook pristatydami Oculus Go virtualius akinius nė nemėgino slėpti savo pagrindinio tikslo – į virtualią realybę įtraukti milijardą žmonių. MILIJARDĄ! Žinoma, toks tikslas yra daugiau mažiau utopinis, tačiau kompanija padarė viską, jog įrenginys būtų prieinamas masėms. 32GB versija kainuoja tik 280 eurų. Žinoma, už tokią kainą negausite idealaus VR prietaiso. Verta paminėti, jog Oculus Go sukasi ant dviejų metų senumo Snapdragon 821 procesoriaus.

Praėjus dviems mėnesiams nuo prekybos pradžios, galima pasižvalgyti, ką apie įrenginį mano žmonės. Kalbant apie dažniausiai pasitaikančias problemas – tai angliškai vadinamas lens flare efektas, kai ekrane matomi nenorimi šviesos atspindžiai.

Žinoma, jog vienas labiausiai pirkėjams patinkančių dalykų – patogumas. Jokių laidų – užsidedi ir varai sistema, negali nežavėti. Tuo labiau, jog įrenginyje sumontuota ir audio sistema, tad nereikia jungti ir ausinių.

Dėl savo mažos kainos, Oculus Go sulaukė didžiulio žiniasklaidos dėmesio. Nors virtualūs akiniai nepalaiko judesio sekimo technologijos ir seka tik galvos judesius, jie yra daug populiaresni nei Mirage Solo ar Vive Focus. Kodėl? Kaina ir žiniasklaidos dėmesys būtų pagrindinės priežastys.

Nepaisant gana aiškių prietaiso trūkumų, apžvelgiant iki šiol paliktus pirkėjų atsiliepimus aiškėja, jog dauguma žmonių Oculus Go vertina teigiamai. Tai taip pat lengvai paaiškinama. Žmonės akinius naudoja ne tik žaidimams, tačiau ir klipų, filmų peržiūrai specialiose programėlėse. Įsivaizduokite, jog dažnai keliaujate ir turite daugybę laiko lėktuve. Oculus Go gali tapti tikru išsigelbėjimu!

Bloguose pirkėjų atsiliepimuose dažniausiai pastebimi tokie trūkumai – mažas baterijos veikimo laikas, mažas programėlių ir žaidimų pasirinkimas bei maža talpa. Dėl paskutinio argumento galima pasiginčyti, kadangi parduodamas ir 64GB įrenginys, tačiau papildomai praplėsti talpos neįmanoma.

Taip pat yra nemažai žmonių, kuriems nepatinka privatumas, susijęs su Oculus Go akiniais. Prietaisas prie programėlių bibliotekos jungiasi per telefoną ir yra smarkiai susietas su Facebook, kas patinka tikrai ne visiems.

Greenlight Insights kompanija nusprendė giliau patyrinėti akinių sėkmės/nesėkmės priežastis. Praėjus mėnesiui po Oculus Go išleidimo  buvo apklausti žmonės ir jų prašoma įvardinti tris virtualios realybės prietaisus.  36 procentai respondentų paminėjo ir Go įrenginį, kas yra tikrai puikus rezultatas, ypač turint omenyje, jog vyresnysis brolis Rift buvo paminėtas 42 procentus kartų. Ne toks jau ir didelis skirtumas.

GreenLight Inside taip pat pasižvalgė po populiariausių JAV internetinių parduotuvių puslapius ir žiūrėjo vidutinius prekės įvertinimus. Štai kokie rezultatai buvo gauti:

Oculus Go įvertinimai

Oculus Go statistika

Rezultatai atskleidžia, jog Oculus Go pirkėjų vertinamas geriau nei vidutiniškai. Tai nuostabus rezultatas, ypač turint omenyje, jog tokių puikių vertinimų nesulaukia net Vive bei Vive Pro – aukščiausios klasės įrenginiai. Stebina ir tai, jog žmonės Oculus Go vertina geriau nei daug geresnių specifikacijų Mirage Solo akinius.

Oculus Go ir kitų autonomiškų akinių ateitis

Reikia pripažinti faktą, jog virtuali realybė vis dar yra mažai žmonėms žinoma sritis. Daugelis yra apie tai girdėję, tačiau tik maža dalis bandę. Tad Oculus Go išleidimas buvo tikrai gera paspirtis būtent susipažinimui su VR. Jeigu patirtys patiko – galima mąstyti ir apie rimtesnę įrangą. Tuo tarpu konkurentai Mirage Solo ir Vive Focus orientavosi ne į kainą, o kokybę ir pristatė daug galingesnius prietaisus.

Prognozės rodo, jog artėjantys metai bus kertiniai autonomiškų VR akinių gamintojams. Tikimasi, kad 2018 metais pajamos už virtualių prietaisų pardavimus sieks 350 milijonų JAV dolerių. Tuo tarpu 2022 metais jau tikimasi 3,2 milijardo pajamų! Manoma, jog iki to laiko standalone prietaisai bus gerokai patobulėję ir žaidimų grafika gerokai lenks telefoninių VR prietaisų.

Jei tokios sumos jums atrodo didelės, tuomet ką pasakysite apie VR rinką apskritai? Šiais metais jai žadama 9 milijardai pajamų, o 2022 metais – 48 milijardai. Žinoma, tai tik prognozės, tačiau akivaizdu, jog virtuali realybė dar tik šoks į viršų ir šoks labai smarkiai.

Oculus Go virtualius akinius galite nusipirkti čia – Virtualios realybės parduotuvė

Komentuok su Facebook

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *