Oculus Go ir Google Daydrem akiniai

ocuus go pries daydream view

Norint pasimėgauti virtualia realybe, nebūtina už 2000 eurų pirkti galingo kompiuterio ir dar pusę tiek atseikėti galingiems virtualiems akiniams. Yra prietaisų, kurie sąlyginai nebrangūs ir kompaktiški. Kalba eina apie Facebook išleistus Oculus Go bei Google kuruojamus Daydream View virtualius akinius.

Abu produktai yra kompaktiški, abiejų veikimui nereikalingas kompiuteris. Tiesa, Oculus Go yra visiškai autonomiški ir dirba savarankiškai, tuo tarpu į Daydream vidų dedasi telefonas, tačiau šiais laikais daugelis turi su šiais akiniais susiejamą įrenginį.

Teisybės labui reikėtų pasakyti, jog su šiais įrenginiais negalėsite žaisti Vive ar Oculus Rift žaidimų – jie tiesiog per silpni. Tačiau tiek Daydream, tiek Oculus Go turi gana plačią nuosavą biblioteką, kurioje tikrai bus ką veikti. Galima sakyti, jog tokie virtualūs akiniai yra puikus būdas susipažinti su VR pasauliu ir nuspręsti, ar reikia galingesnės įrangos.

Taigi kuriuos akinius pasirinkti? Labiau pasitikėti Google ar Facebook?

Išvaizda

Oculus GO akiniai

Turbūt nėra kito tokio ginčytino dalyko, kaip dizaino grožis, todėl stengsimės tiesiog apžvelgti, kaip akiniai atrodo, neminint kuris gamintojas šioje kategorijoje laimėjo. Tuo labiau, jog plika akimi matosi, jog virtualių akinių išvaizda yra labai panaši.

Oculus Go pasižymi šiek tiek šviesesne pilka spalva ir akivaizdžiai daugiau plastiko, kuriuo dengta visa priekinė prietaiso dalis. Tuo tarpu Daydream View sudaro švelnesnių akinių įvaizdį, kadangi yra dengti specialia medžiaga.

Turbūt daugeliui įdomus kainos aspektas. Oculus Go jums atsieitų 280 eurų, tuo tarpu pirmos kartos Daydream View – vos 87.99. Kodėl? Atsakymas labai paprastas. Pirmuoju atveju gaunate visą reikiamą įrangą – procesorių, atmintį ir t.t. Viskas sumontuota Oculus viduje. Tuo tarpu Google produktui reikalingas suderinamas telefonas, kuris suteikia akiniams galią. Sąrašą tinkamų telefonų rasite čia – Su Daydream suderinami telefonai.

Būtent šis aspektas gali lemti šiek tiek solidesnę Oculus Go išvaizdą iš priekio, bet kaip jau minėjome, tai labai subjektyvu.

Neskaitant to, jog Daydream reikalingas telefonas, abu įrenginiai yra labai panašūs – jiems nereikalingi jokie laidai ar kompiuteriai, abiejų komplektuose yra valdymo pultelis.

Verdiktas. Lygybė.

Specifikacijos

Daydream View akiniai

Jeigu svarstote, kodėl žmonės perka galingus kompiuterius ir virtualius akinius vietoj šių kompaktiškų įrenginių, atsakymas yra vienas – grafika ir žaidimai. Šiuo aspektu su Vive ar Rift negali konkuruoti nei Daydream nei Oculus Go. Viską būtų paprasčiausia įsivaizduoti taip – su galinga VR įranga žaidžiami kompiuteriniai žaidimai, o su mūsų apžvelgiama – telefoniniai.

Oculus Go įrenginio galią palaiko Snapdragon 821 plokštė. Įrenginys pasižymi 2560 x 1440, taigi pikselių tankis yra maždaug 538ppi. Prietaise yra sumontuota garso sistema, tad jums nereikės nei ausinių nei mikrofono – nebent norėsite naudoti savo. Yra du įrenginių tipai – 32GB ir 64GB kurie ir skiriasi tik talpa bei kaina.

Daydream analizuoti yra sunkiau, kadangi viskas priklauso nuo to, kokį telefoną dėsite į vidų. Jeigu kaip pavyzdį imsime Pixel 2 XL, tuomet gausime tokius parametrus – Snapdragon 835 procesorių, 128GB vietos, 2880 x 1440 rezoliuciją ir 538 pikselių tankį, kas yra lygiai tiek pat kiek ir Oculus Go. Įrenginys taip pat iš telefono pasiima audio sistemą.

Labai sunku lyginti šių įrenginių techninius niuansu. Daydream View iš telefonų pasiima daugiau galios, tačiau Oculus Go geriau optimizuotas būtent virtualiai realybei ir neprikimštas nereikalingų dalykų.

Verdiktas: Minimalus Go pranašumas.

Funkcionalumas

Oculus Go autonomiški akiniai

Vienas svarbiausių dalykų šių akinių dvikovoje yra baterijos trukmė. Oculus Go pilnai pakrautas gali pilnu pajėgumu dirbti iki 2 valandų. Ne mažesnę trukmę pasieks ir kiekvienas su Daydream View suderinamas telefonas. Turbūt ginčysitės, jog žaisdami savo išmaniuoju praleidžiate tikrai daugiau nei 2 valandas, tačiau VR tikrai labai apkrauna sistemą, kuri veikia pilnu pajėgumu.

Abiems įrenginiams reikalingos specialios programos, kuriose galima atsisiųsti ar pirkti žaidimus, Verta paminėti, jog prietaisai naudoja skirtingas bibliotekas ir turi krūvą autentiškų žaidimų. Tačiau ne vienas kūrinys išleistas ir ant abiejų platformų – tarkime Womderglade.

Abu įrenginiai veikia 3DOF principu. Tai reiškia, jog jie puikiai seks, kur žiūri jūsų galva, tačiau neseks kūno judesių. Ar žengsite į priekį, ar atgal, šiems akiniams į tai nusispjauti, jie tokių judesių neseka. Norėdami judesių sekiklio, verčiau pagalvokite apie aukštesnės klasės virtualius akinius.

Beje, grįžtant prie turinio, į jį kol kas labiau orientuotas Oculus, turintis daugiau tik šiems įrenginiams skirtų žaidimų ar programų. Tai nestebina, kadangi kompanija orientuojasi būtent į VR, tuo tarpu Google apima daug sričių ir žaidimų tobulinimui daug dėmesio neskiria.

Verdiktas: Minimalus Go pranašumas.

Oculus Go prieš Daydream View: Verdiktas

Daydream akiniai

Jeigu nuo pradžių skaitėte šią apžvalgą, turbūt ir patys priėjote paprastą išvadą – tai velniškai panašūs įrenginiai. Taigi jeigu renkatės, kurį prietaisą pirkti, svarbūs du aspektai.

  1. Ar turite su Daydream suderinamą telefoną
  2. Kuri žaidimų biblioteka jums labiau patinka

Jeigu turite išmanųjį, kuris tinka Daydream įrenginiui, net nėra ką daug svarstyti. Už tikrai nedidelę kainą galėsite nupirkti virtualios tikrovės akinius, kurie yra vieni geriausių šiame segmente. Tuo tarpu suderinamo telefono neturint pirkinys taip pat tampa akivaizdus – Oculus Go turi viską, ko reikia viduje, tad nusiperki ir varai!

Tuo tarpu tiems, kuriems svarbiausia kokybiški žaidimai, patartumėme panaršyti po įrenginių žaidimų platformas. Nuorodas rasite apačioje.

Oculus Go žaidimų biblioteka.

Daydream View žaidimų biblioteka. 

Komentuok su Facebook

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *