Maisto papildytos realybės programėlė

papildyta realybe maistas

Maisto fotografija yra ganėtinai suktas dalykas. Kartais nuotraukoje fantastiškai atrodantis produktas realybėje būna nei iš tolo nepanašus į matytą paveikslėlyje. Kitas dalykas – blogos kokybės fotografijos, kai klausi savęs, ar tik nesi keliautojas atgal ir negrįžai pora dešimtmečių atgal.

Abi problemas vienu mostu ketina išspręsti startuolis Kabaq, į pagalbą pasitelkęs papildytos realybės technologiją, kuri slepiasi daugumos mūsų išmaniuose įrenginiuose.

Naujai suburta komanda žada, jog jų programėlės pagalba matysite, kaip maistas atrodo iš tiesų. AR pagalba išvysite tikrą patiekalo dydį, formą galėsite jį sukioti į visas įmanomas kryptis, tyrinėti ingredientus. Pripažinkite, skamba tikrai įdomiai!

Kaip gi produktas patenka į papildytos realybės pasaulį? Tiesiog jis yra fotografuojamas iš pačių įvairiausių kampų, kol galiausiai sukuriamas 3D modelis, kurį ir galima žiūrėti 360 laipsnių kampu.

Programėlės pradžia – nuotrauka Facebook

Kabaq ketina iš to uždirbti, pardavinėdama programėlę restoranams, kurie vėliau galės džiuginti savo lankytojus. Yra du programėlės naudojimo būdai restoranuose – ant staliukų laikyti plančetes su įrašyta Kabaq programėle, arba tiesiog leisti lankytojams ją atsisiųsti ir naudoti. Jis bus prieinama tiek ant Android tiek ant iOS sistemų.

Tokią šaunią idėją sugalvojo du vaikinukai – Coner Soyar bei Alpe Guler. Jie matė tokių dalykų trūkumą rinkoje, todėl užkūrė pirmąjį savo startuolį.

„Caner savo Facebook paskyroje patalpino nuotrauką, kurioje buvo parašyta, jog jis naudojo fotogrametrijos technologiją itin realistiško 3D modelio sukūrimui. Žiūrint dabar, tas modelis neatrodė toks jau realistiškas“, – šypsojosi Alpe Guler.

A.Guler tikisi, jog programėlė padės ne tik geriau apžiūrėti maistą, prieš jį užsisakant. Jos pagalba, žmonės gali nuspręsti išbandyti ir labiau egzotiškus, dar negirdėtus patiekalus. Galbūt pamačius jų atvaizdą kils nenumaldomas noras tos egzotikos paragauti.

„Aš, kaip ir dauguma žmonių, dažniausiai užsisakau tą patiekalą, kurį puikiai pažįstu. Mūsų programėlė padės piliečiams, tokiems kaip aš, išsirinkti maistą ir labiau egzotiškuose restoranuose“, – kalbėjo A.Guler.

Komentuok su Facebook

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *