Papildyta realybė vaikams

2012 metais niekam nežinoma kompanija „Oculus“ visuomenei pristatė produktą, matytą tik kino filmuose – akinius, kuriuos užsidėję galima patekti į kitą pasaulį! Nors tuomet prekė buvo netobula ir pažaidus vos kelias minutes suskausdavo akis, tai buvo viso VR bumo pradžia.

Portalas VRnaujienos.lt nusprendė pasižvalgyti po „Kickstarter“ bei „Indiegogo“ projektus ir jums pristatyti gaminius, kurie ateityje gali nemažiau prisidėti prie virtualios realybės tobulėjimo.

Septintame straipsnyje bus ne visai virtualios realybės produktas. Tai papildytos realybės (AR) sistema Plugo, kurios pagrindinis tikslas yra supažindinti vaikus su AR technologija ir leisti suprasti, jog mokytis gali būti labai smagu.

Kas yra Plugo?

Jeigu nuspręsite, jog ši sistema jums patinka ir ją įsigysite, gausite specialią papildytos realybės žaidimų įrangą, kurios pagalba bus galima mėgautis keturių stilių kūriniais – Quest, Count, Link ir Steer.

Plugo bus apginkluotas tikrai dideliu skaičiumi žaidimų, kurie padės vaikui mokytis, žaisti ir gerai praleisti laiką tuo pačiu metu. Sistema skirta vaikams nuo 5 iki 11 metų – vyresniems užduotys būtų jau per lengvos.

Papildyta realybė vaikams

Pati žaidimo sistema neveiks savarankiškai – ji pasiims galios iš išmaniųjų įrenginių – plančetinių kompiuterių bei telefonų. Plugo bus suderinama su didžiąja dalimi išmanių įrenginių, kurie veikia tiek su iOS, tiek su Android sistema.

Daugelį vartotojų turėtų pradžiuginti ir tai, jog įranga itin lengvai pajungiama. Jums tereiks atsisiųsti specialią programėlę, uždėti įrenginį reikiamoje vietoje ir galėsite žaisti.

Papildyta realybė vaikams

Vartotojų atsiliepimai

Plugo tikina, jog išsiuntinėjo įrangą įvairiems mokytojams ir tėvams visame pasaulyje ir sulaukė labai teigiamų atsakymų. Būsime atviri, nesame tikri, ar tai nesurežisuota (daugiau šansų, kad surežisuota), tad paliekame įspūdžius jūsų teismui.

 

Smagus mokymosi procesas

Tai ką siūlo Plugo yra išties įdomu. Vaikai galės smagiai mokytis matematikos, daugiau sužinoti apie vandenyno pasaulį ir kitus dalykus, lavinti savo reakciją, konstruoti elektros energiją ir t.t.

Įrenginys gali tapti puikia pradžia būsimiems inžinieriams ar mokslininkams ir tai sakome be jokios ironijos – juk svarbiausia, jog vaikui būtų įdomu mokytis. Pilnai įsivaizduojame tokią įrangą ir mokyklose, kadangi dauguma jų turi plančetes, teliktų įsigyti Plugo įrangą.

O pati įranga veikia labai paprastai – pažiūrėjimui, ar vaikas užduotį atliko teisingai, naudojama jūsų išmaniojo įrenginio kamera. Taip ir gauname papildytos realybės technologiją – virtualus pasaulis susijungia su fiziniu.

Vis tik mums, kaip AR entuziastams, būtent technologijų čia yra per mažai. Visas procesas primena paprastą pažaidimą su Playstation ar Xbox – tiesiog su pultu valdome herojų ar kažką sprendžiame. Tik pultai čia yra įvairesni.

Pamatę projektą tikėjomės hologramų ar specialių papildytos realybės akinių, kurių pagalba mokslas atsirastų tiesiai prieš vaiką, ant stalo ant grindų. Nesakome, jog šis sprendimas blogas, bet norėjosi daugiau.

Papildyta realybė vaikams Papildyta realybė vaikams Papildyta realybė vaikams Papildyta realybė vaikams

Ką gaus Plugo rėmėjai?

Taigi perskaitėte šį straipsnį ir jums patiko ką išgirdote. Kas toliau? Norėdami įsigyti įrangą, turėsite tapti projekto Kickstarter rėmėjais, tai padaryti galite čia – Plugo Kickstarter projektas.

Turėkite omenyje, jog ši rėmimo platforma nėra internetinė parduotuvė ir turi savų niuansų. Visų pirma, prekę gausite ne iš karto, o tik kitais metais. Kitas svarbus aspektas – galite likti ir be nieko. Platformoje jau buvo ne vienas projektas, kuris taip ir neišvydo dienos šviesos, o žmonės tiesiog prarado pinigus. Už rizikas esate atsakingi patys.

Parėmę projektą 5 doleriais gausite vieną paprastą dalyką – Ačiū iš kūrėjų. Tokia suma tiesiog parodysite, jog tikite projektu ir norite, jog jam pasisektų.

Parėmę projektą 35 doleriais gausite tai, kas JAV vadinama Early Bird. Išankstinis paukštis skamba nekaip, tačiau esmė paprasta – jums teks ne pilnai išbaigtas produktas, taigi jei jame pasitaikys klaidų, negalėsite skųstis. Už šią sumą gausite kilimėlį, vieną pasirinktą valdymo lazdelę (Quest, Count, Link ir Steer) bei programėlę su 4 nemokamais žaidimais.

Parėmę projektą 45 doleriais gausite tą patį, kas išvardinta aukščiau, tiesiog jus pasieks nebe išankstinis paukštis, o pilnai išbaigtas gaminys.

Parėmę projektą 65 doleriais gausite ankstyvąją versiją, žaidimo kilimėlį, dvi pasirinktas valdymo sistemas (Quest, Count, Link ir Steer) bei programėlę su 8 nemokamais žaidimais.

Parėmę projektą 79 doleriais gausite viską, kas išvardinta aukščiau, tačiau ne išankstinę, o pilną versiją.

Parėmę projektą 99 doleriais gausite išankstinę įrangos versiją, kilimėlį, visas keturias valdymo sistemas bei programėlę su 16 žaidimų. Su šiuo rinkiniu išnaudosite visus įrangos privalumus.

Parėmę projektą 119 dolerių vėl gi gausite viską, kas išvardinta aukščiau, tačiau pilną versiją.

Parėmę projektą 189 doleriais gausite dvi pilnai veikiančias sistemas – du kilimėlius, aštuonias valdymo sistemas bei programėlę su 16 žaidimų.

Parėmę projektą 399 doleriais būsite aprūpinti penkiais įrangos rinkiniais.

Parėmę projektą 999 doleriais gausite net 15 pilnai paruoštų Plugo įrenginių.

Apžvelgus visus pasirinkimus tampa akivaizdu, jog norėdami tinkamai pasinaudoti įranga privalėsite išleisti bent jau 100 dolerių, kadangi antraip nepasieksite visų žaidimo modelių.

Galimi iššūkiai ir nesėkmės

Jau prieš tai minėjome, jog Kickstarter nėra parduotuvė, kur išsirenki prekę ir nešiesi namo. Platforma leidžia nusipirkti naujovių už mažesnę kainą, tačiau tuo pačiu metu lieka ir rizika likti ant ledo.

Vis tik panašu, jog šiuo atveju viskas bus tvarkoje. Ta pati kompanija jau sėkmingai paleido Orboot kompaniją, kuri siūlė labai panašų produktą ir visi vartotojai sulaukė prekių. Firma žino, kaip gaminti tokias prekes, turi patirties, sutartis su gamyklomis, todėl nesėkmės rizika – minimali.

Apibendrinimas

Visuomet įdomu, ką apie prekę mano žmonės ir šiuo atveju viskas labai teigiama. Plugo tikėjosi surinkti 25 000 dolerių, o likus 17 dienų iki Kickstarter pabaigos jau turi 36 000 JAV dolerių, taigi kompaniją jau dabar galima vadinti sėkminga.

Kaip jau minėjome, mus pačius šiek tiek trikdo reklamavimas, jog tai papildytos realybės įranga, nors pati AR technologija čia naudojama tik minimaliai.

Kitas klausimas, ar tokia įranga gali išpopuliarėti? Šiais laikais visi turi išmaniuosius, kompiuterius, konsoles, VR akinius, tad vaikus bus tikrai sunku nuo jų atitraukti ir pasodinti prie kaladėlių dėliojimo per plančetę.

Vis tik vienoje vietoje matome didžiulį potencialą – mokyklose. Mokytojams vis sunkiau sudominti šiuolaikinius vaikus, tad Plugo gali kaip reikiant praskaidrinti mokymosi procesą.

Kiti naujoves apžvelgiantys straipsniai:

Itin pigūs ir visas technologijas apimantys akiniai

Žaidimų rinką keisianti „Yaw VR“ kėdė

Kuriama sistema, kuri leis visus PC žaidimus žaisti Virtualioje Realybėje

Pirmasis žaidimams skirtas motociklas

Vietą tausosianti „Alto“ pakyla

Pagaliau visiems prieinami AR akiniai

Komentuok su Facebook

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *