StarVR virtualūs akiniai

StarVR virtualūs akiniai

Šiandien į virtualios realybės akinių rinką įsiveržė dar vienas galingas žaidėjas – pristatyti naujos kartos StarVR akiniai, turintys Steam 2.0 sekiklių sistemą, puikų ekraną ir akies rainelės sekimo technologiją. Tiesa, įranga nekonkuruos su Oculus ar Vive – tai prabangaus segmento akiniai, labiau skirti žaidimų salonams.

StarVR pasiūlys tiesiog neįtikėtiną matymo lauką – 210 laipsnių horizontaliai ir 130 laipsnių vertikaliai. Palyginimui Vive Pro matymo laukas yra tik 110 laipsnių, taigi pranašumas tiesiog akivaizdus. Įrenginys taip pat apginkluotas AMOLED ekranais ir Steam 2.0 sistema, leidžiančia su keturiais sekikliais žaisti 10×10 metrų plote.

Kalbant apie rezoliuciją, StarVR pasiūlys 1830×1464 vienai akiai, o bendrai gausis 3660×1464 rezoliucija, kas yra šiek tiek mažiau, nei ankstesnės versijos akiniuose, tačiau kūrėjai ramina, jog to per akis. Įrenginys taip pat turės 90Hz atnaujinimo dažnį – palyginimui praėjusioje versijoje buvo tik 62Hz.

Grįžtant prie rezoliucijos, nors ant popieriaus ji sumažėjo, tačiau kiekviename laipsnyje rasime 16 pikselių daugiau, taigi nepaisant „popierinių“ skaičių, ekranai atrodys daug kokybiškiau ir gražiau.

StarVR akiniai

Viena labiausiai intriguojančių naujųjų akinių savybių – akies sekimo technologija, kuri įdiegta padedant Tobii kompanijos. Akies sekimo technologijos dėka aparatūra mato, kur tuo metu žiūri vartotojas ir prisitaiko. Manoma, jog ši technologija turi labai šviesią ateitį.

StarVR svers gana mažai – 450 gramų. Daugelį šiek tiek nustebino ant galvos dedamo dirželio savybės – jis padarytas minkštas, nors pastaruoju metu vyravo tendencijos juos daryti puskiečius, jog būtų geriau paskirstomas svoris.

Kol kas neatskleista, kiek šie virtualūs akiniai kainuos. Vis tik ekspertai įvertino kompanijos pasiūlytas technologijas, detalių savikainą ir mano, jog jie kainuos apie 2000 – 10000 JAV dolerių, priklausomai, kokia bus pasirinkta versija. Ne veltui straipsnio pradžioje minėjome, jog tai labiau ne paprastiems vartotojams, o profesionalams skirti akiniai.

Norint naudoti šiuos akinius, reikės ir galingo kompiuterio. Jis privalės būti apginkluotas mažiausiai GTX 1080 vaizdo plokšte, i7-7700 procesoriumi ir 16GB RAM. Tokiais duomenimis tikrai negali pasigirti kiekvienas mūsų skaitytojas.

Komentuok su Facebook

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *