Karjeros galimybės virtualioje realybėje
Karjeros galimybės virtualioje realybėje
GoUpstate.com nuotrauka

Pietų Karolinos valstijos mokiniai gali užsidėję akinius ir pasinėrę į virtualią realybę patikrinti, kaip atrodytų jų karjeros moderniose profesijose didelėse kompanijose. Tai gali padėti apsispręsti, kurį universitetą ar profesiją rinktis.

VR technologija tuo ir žavi, jog akimirksniu galima patekti į tolimiausius planetos kampelius ir išbandyti tai, ką paprastai vargiai ar galėtum. Štai Pietų Karolinos mokiniai galėjo iš arti pamatyti darbus, kurie jų lauktų pasirinkus vieną ar kitą profesiją.

Mokiniams buvo uždedami „Oculus Rift“ virtualūs akiniai ir jie galėdavo pažiūrėti iš arti į žmogaus širdį, pamatyti suvirinimo pagrindus ar savomis rankomis pačiupinėti detales, naudojamas naujuose automobiliuose.

Tokią galimybę vaikams suteikė „Cooper Standard Automotive“ kompanija, gaminanti detales įvairiausiems automobiliams ir turinti daugiau nei 22 000 darbuotojų. Mokiniai galėjo įlysti į naujo automobilio vidų, žiūrėti, kokias funkcijas atlieka ir kaip tarpusavyje dera įvairios dalys.

Technologija taupo laiką

VR pramogą sukūrusi kompanija nori pakeisti mokinių požiūri ir parodyti, kaip yra pasikeitusi gamyba. Žinoma, „Cooper Standard Automotive“ to nedarytų veltui – galbūt šią patirtį išbandę vaikai išties susidomės firmos siūlomomis profesijomis, studijuos šios pakraipos specialybėje ir galiausiai pas juos įsidarbins.

„Mes kalbame apie aukščiausių technologijų darbus. Jaunas žmogus, sėkmingai praėjęs 90 dienų bandomąjį laikotarpį, per valandą uždirbtų 17 JAV dolerių per valandą. Taigi per mėnesį jaunuolis gautų apie 3000 dolerių – visa tai pačioje karjeros pradžioje. Visuomet svarstėme, kaip vaikams parodyti ką siūlome. Ekskursijos su prikimštais autobusais nėra efektyvu – visų pirma, tada įmonės darbą pamato mažas skaičius žmonių, tai atima tiek mūsų, tiek jų laiką“, – nauja technologija džiaugėsi „Cooper Standard Automotive“ žmogiškųjų išteklių vadovas Warrenas Sneadas.

Iš tiesų, VR technologija naikina ribas, kadangi mokiniai tikrai negali bastytis po visą JAV ir išbandyti visų profesijų. O užsidėjus virtualios realybės akinius daug kas gali paaiškėti, būsimas studentas pamatys galimos profesijos pliusus bei minusus.

studentai virtuali realybe

Komentuok su Facebook

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *