Daktarai ir virtuali realybė

virtuali realybė medicina

Ką gi, pagaliau tai įvyko – mes padarėme clickbait antraštę! Nors tris dienas sukome galvą, kaip įspūdingiau ją parašyti, joje vis tiek yra daug tiesos, ypač jeigu kalbėsime apie pradedančius medikus, kurie daug mieliau mokosi medicinos virtualios realybės pagalba.

Štai Stanfordo vaikų ligoninės daktarai pasitelkė VR technologiją tam, jog galėtų daugiau sužinoti apie galimas širdies kondicijas. Visa tai galima tyrinėti ir  vadovėliuose, tačiau tai per pusę sumažintų malonumą.

Tiesą sakant medicina ir VR draugauja jau senokai. Dažniausiai programėlės arba mokydavo būsimus medikus įvairiausių dalykų, arba demonstruodavo įvairius organų pakitimus. Stanfordas turi programą, kuri apjungia abu šiuos dalykus.

Šios ligoninės kardiologas David Axelrod VR simuliacijos pagalba gali modeliuoti savo pacientų širdies pakitimus. Tai gali būti naudojama kaip gera treniruotė, arba puiki vizualizacija pacientams ir jų šeimos nariams, norint suprantamai paaiškinti, kokios yra problemos ir kas jas sukelia.

Kardiologė Virtualioje Realybėje

Aplikacija šiuo metu turi penkiolika širdies modelių, kurie naudojami šio organo anatomijos instrukcijoms ir įgimtiems širdies defektams stebėti. Stanfordas nėra vienintelė vieta, kur į pagalbą pasitelkiama ši simuliacija. Ji iš viso įrengta 22-ejose JAV vietovėse, įskaitant ir garsųjį Mičigano universitetą.

Medikų bendruomenė įsitikinusi, jog virtuali realybė yra nuostabus įrankis, skirtas išbandyti įvairius gydymo metodus, nepakenkiant realiems žmonėms.

„Kas gali būti geriau, nei tikrai galingas medikų treniravimo ir praktikos įrankis, kuris nėra bandomas ant tikrų pacientų ir nesukelia pavojaus jokiems gyviems žmonėms“, – gerą argumentą pateikė David Sarno, vienas iš medicininės programėlės kūrėjų.

Širdis virtualioje realybėje

Komentuok su Facebook

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *