VoxBox virtualios realybės streso terapijos priemonė
VoxBox virtualios realybės streso terapijos priemonė
Voxbox.tech nuotrauka

Virtuali realybė pamažu atsikrato technologijos, skirtos tik žaidimams ir pramogoms vardo. VR vis labiau skverbiasi ir į mediciną. Jau matėme kaip virtualios realybės pagalba žmonės gali sumažinti skausmą ar atsikratyti baimių. O dabar ukrainiečių kompanija sukūrė programėlę, jų teigimu, naikinančią stresą.

Stresas – tai didelė šiuolaikinio pasaulio problema. Nuo jo labiausiai kenčia žmonės, dirbantys atsakingus darbus, užimantys aukštas pareigas. Yra daug būdų su tuo kovoti ir vienu iš jų gali tapti virtuali realybė.

virtuali realybe stresas

Turbūt daugelis iš jūsų yra girdėję „Pirmykščio klyksmo“ teroriją. Jeigu ne psichologinį terminą, tai bent jau muzikinę grupę. Šis metodas, sukurtas JAV psichoterapeuto Arthur Yanov, teigia, jog klykimas ir šaukimas gali smarkiai sumažinti stresą ir į gera pakeisti psichologinę žmogaus būseną.

Vienintelis būdas gauti ramybę – rėkti

Būtent šia teorija pasinaudojo Yaroslav Ploshko bei Alexander Smirnov, kurie studijavo klyksmo terapiją ir ją pritaikė VR pasaulyje, sukurdami „VoxBox“ programėlę. Joje žaidėją supa daugybė tamsių dalelių, kurios atrodo lyg debesis. Vienintelis būdas jas išsklaidyti – garsiai rėkti.

„Pakviečiame pacientą į garso nepraleidžiančią patalpą ir uždedame virtualius akinius su įrašyta „VoxBox“ programėle. Rami graži vieta, su vandenyno ošimu yra užgožta juodų debesų ir tik jūs galite juos išsklaidyti. Kaip? Rėkdami ir klykdami! Nustoję rėkauti pamatysite, jog vėl esate ramioje gražioje vietoje“, – apie savo produktą kalbėjo „VoxBox“ direktorius A.Smirnovas.

Tuo tarpu Y.Ploshko atskleidė programėlės panaudojimo viziją, į kurią įeina tokios organizacijos kaip kariuomenė bei medicina.

„Deramės dėl programėlės testavimo kariuomenėje, pabėgėlių stovyklose. Manome, jog prietaisas tikrai padėtų žmonėms su potrauminio streso sindromu. Grįžtant prie kariuomenės, į ją dedame labai dideles viltis, nes matome, kaip jie domisi VR technologijomis“, – kalbėjo ukrainietis.

VoxBox programėlė

Komentuok su Facebook

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *