Uraganas virtualioje realybėje
VRscout.com nuotrauka

Virtuali realybė nėra skirta vien žaidimams. Technologiją galima išnaudoti mokslui, pažinimui ir neįtikėtinoms patirtims. Viena jų – stovėti uragano epicentre. Tokia patirtis ateityje gali išgelbėti gyvybe, nes geriau žinosite, kai reikia elgtis.

Uraganai – tai didžiulis fizinis reiškinys, skriejantis iki 257km/h greičiu bei naikinantis viską, ką sutinka pakeliui. Po šios stichinės nelaimės žmonės dažnai netenka namų, o blogiausiu atveju – gyvybės.

Tikrai nelinkime jums kada nors susidurti su šia stichija, tačiau jeigu jau taip atsitiks, jog teks reiškinį pamatyti gyvai, geriau būtų žinoti, ką daryti ir ko imtis, jog išgyventumėte. Būtent apie tai galvojo Hofstros universitetas, sukūręs virtualios realybės patirtį – „Landfall: virtual reality simulator“.

 

VR patirtį kūrė studentai

VR patirtis buvo sukurta šešių universiteto studentų, kuriuos prižiūrėjo bei jiems patarinėjo Jase’as Bernhardtas. Jų sukurtame pasaulyje pamatysite 3 kategorijos uraganą – tai pats viduriukas. Yra dvi dar stipresnės ir dvi silpnesnės kategorijos.

Hofstra uraganas virtualioje realybėje

„Tiesą sakant, pirmą kartą išbandžiau virtualios realybės technologiją, kai pradėjau dėstytojauti Hofstros universitete. Buvau tikrai priblokštas realumo pojūčio. Praktiškai iš karto man kilo mintis, jog pasitelkus VR galima sukurti patirtis, leidžiančias suprasti, kas iš tiesų yra stichijos. Tai žymiai geriau nei žiūrėti klipus ar nuotraukas“, – apie tai, nuo ko viskas prasidėjo pasakojo J.Bernhardtas.

VR patirtyje ramiai sėdėsite savo svetainėje, tačiau audra vis labiau įsismarkaus, bus vis arčiau ir arčiau jūsų. Girdėsite lauke staugiančias pavojaus sirenas ir aštrius vėjo gūsius. Galiausiai vanduo pradės skverbtis į kambarį, kol beveik pasieks lubas.

Uragano simuliatorius virtualioje realybėje

Ši patirtis nori sukelti žaidėjams emocijų, jog jie jaustų baimę, geriau suprastų, kokia tai yra galinga stichija. Atėjus uraganui nereikėtų ramiai sėdėti ant sofkutės ir žiūrėti pro langą. 2015 metais Naujajame Džersyje atlikta apklausa parodė, jog sužinoję apie uraganą, miestą paliktų tik 47 procentai respondentų. 6 procentai liktų namuose, o dar 47 procentai apskritai nežino, ką darytų. Dar labiau šokiruoja tai, jog tik 28 procentai žmonių tikino, jog yra pilnai pasiruošę nelaimei.

Būtent todėl ši patirtis gali būti nepaprastai naudinga – bent jau VR pasaulyje pajutęs baimę, žmogus turėtų pradėti galvoti apie tai, ką darytų ištikus tikrai nelaimei, ruoštis tam.

Hofstros universitetas jau galvoja ir apie kitų patirčių kūrimą. Artimiausiu metu ketinama padaryti patirtį, kurioje žmogus susidurtų su tornadu.

virtuali realybe uraganas

 

Komentuok su Facebook

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *