Virtuali realybė, nuotrauka

Virtuali realybė, nuotrauka

Jums jau pateikėme išsamų straipsnį, Kas yra Papildyta Realybė, kuriame atsakėme į jums galinčius kilti klausimus. Šį kartą pakalbėsime apie dar populiaresnį dalyką – kas gi yra Virtuali Realybė (VR) – kaip tai veikia, su kuo vartojama, kokios galimos potencialo ribos ir populiariausi VR prietaisai.

Apie Virtualią Realybę dabar labai daug kur kalbama, vis daugiau kompanijų pristato savo VR gaminius, tad žmogui, nežinančiam kas tai per dalykas, tampa sunku susigaudyti šiuolaikiniame pasaulyje. Tačiau jei jau skaitote šį straipsnį, esate teisingame kelyje, kadangi sužinosite viską, ko reikia patenkinti žinioms.

Tai kas gi ta Virtuali Realybė?

Virtuali Realybė – tai neįtikėtinai tikroviškas pasinėrimas į kažkokią pramogą ar veiksmą, nesibaiminant padarinių – esate saugūs, tačiau jums atrodo, kad patiriate tikrus išgyvenimus. Užsidėję Virtualios Realybės akinius patenkate į visiškai naują pasaulį – tai didžiausias skirtumas nuo Papildytos Realybės, kuri tik suteikia tam tikrus objektus dabartiniam pasauliui. Pasinėrimas į naują pasaulį yra neįtikėtina patirtis – nors esate tarp savo kambario sienų, galite valdyti lenktyninį bolidą ar leistis nuo kalno su slidėmis ir tai atrodo taip tikroviška! Skirtingai nuo tradicinių žaidimų, užsidėję akinius visiškai galite kontroliuoti situaciją, dairytis į šalis tarsi realiame pasaulyje.

Apibendrinant, Virtuali Realybė yra dizainerių ir programuotojų sukurtas virtualus pasaulis, į kurį žaidėjas gali bet kada pasinerti, turėdamas reikiamą įrangą. VR technologija dar yra tobulinama, taigi išvystame vis daugiau ir daugiau būtent šiai pramogai pritaikytų prietaisų. Negana to, vis aršėjanti konkurencija yra į naudą vartotojams, kadangi VR įrenginiai pamažu pinga ir jau netrukus tai turėtų tapti preke, kurią gali įsigyti praktiškai bet kuri šeima.

Koks yra VR veikimo principas

Bent jau kol kas, VR patirtis neįsivaizduojama be virtualios realybės akinių. Tai prietaisas, kuris dedamas ant galvos – jo pagrindinės funkcijos yra užblokuoti dabartinio pasaulio matomumą ir transliuoti naują 3D pasaulį vartotojui. Nesunku suprasti, kodėl akinius bandoma daryti kuo uždaresnius, kad neliktų nė tarpelio dabartinio pasaulio matomo lauko – jeigu akiniai blogai uždedami ant galvos, žaidėjas nepajus malonumo VR pasaulyje, jam gali pradėti lietis vaizdas ar svaigti galva. Kuo geresnis dabartinio pasaulio blokavimas yra kertinė VR akinių sritis.

Dabartiniai virtualūs akiniai padaryti taip, jog vos juos užsidėję ant galvos išvystame aplinką, kurioje galime pasirinkti ką veiksime, kokį žaidimą žaisime ar klipą žiūrėsime. Naudodami VR, turėtumėte turėti ir du pultelius, kuriais valdysite judėjimą, pasirinksite, paimsite įvairius objektus. Tai taip pat neatsiejama Vitualios Realybės dalis.

Anksčiau virtualios realybės akiniams reikėdavo daug tuščios vietos – tam, kad aplinkiniai objektai nemaišytų žaidimams. Tačiau situacija yra pasitaisiusi ir visi naujieji akinių gamintojai, įskaitant ir „Oculus“ bei HTC, leidžia vartotojams žaisti ir mažesniame plote.

Reikia suprasti ir tai, jog Virtualiai Realybei nebūtini specialūs akiniai – į paslaptingą pasaulį galima pasinerti ir su telefonu. Tai akiniai, į kuriuos įdedamas telefonas ir žaidžiami virtualios realybės žaidimai, kurie nėra tokie geri, kaip kompiuterių naudotojų, tačiau vis tiek suteikia smagią patirtį. Mobiliųjų telefonų VR lyderis yra „Samsung“, sėkmingai tobulinantis „Samsung Gear VR“ sistemą.

Taigi tam, kad galėtumėte žaisti Virtualios Realybės žaidimus jums reikės: akinių, dviejų pultelių, sensorių. Sensoriai nereikalingi tiems, kas žaidžia mobiliuoju telefonu.

Pagrindiniai VR sistemų bruožai

Realistiškumas: Ne paslaptis, jog visi VR aplikacijų kūrėjai siekia, jog vartotojas kuo labiau patikėtų tuo, ką mato. Į tai įeina ne vien vaizdas, bet ir garsas – tikroviškai krentantis krioklys ar skrendančios kulkos negali nežavėti. Žinoma, realumo patirtį labai suteikia galvos judesiai – juk VR pasaulyje galime dairytis kiek norime ir kur norime. Kuo geriau visi šie dalykai suderinti, tuo labiau žaidėjas įsijaučia į VR pasaulį.

Sąveika su pasauliu: Tai skamba labai moksliškai, tad pabandysime paaiškinti paprasčiau. Juk tam, kad patikėtumėme mums siūlomu VR pasauliu, turime galėti daryti bet ką, taip? Taigi, tie kūrėjai, kurie mums leidžia nuo kelio paimti akmenį ir mesti jį tolyn, tikrai užsidirba pliusą. Taip mes dar labiau patikime, kad esame kitame pasaulyje.

Populiariausi prietaisai

Šiuo metu yra daugybė Virtualių Akinių ir jų priedų, tačiau populiariausi įrenginiai nesikeičia nuo pirmų dienų. Žinoma, jog tai yra „Oculus“, „Vive“ bei „Playstation“ akiniai.

Kompiuteriams skirti akiniai: 

  • Oculus Rift – būtent jie buvo VR mohikanai ir vien dėl to nusipelno pagarbos. Kita vertus, kokybės atžvilgiu „Oculus“ beveik niekuo nenusileidžia HTC, tačiau yra gerokai pigesnė alternatyva.
  • HTC – tai prabangiausi rinkoje esantys akiniai, išsiskiriantys puikiu „trackingu“.
  • Playstation VR – gerai, gerai, tai ne kompiuteriams, bet „Playstation“ konsolei skirti akiniai, tačiau šioje vietoje vis dar maža konkurencija, tad juos paliksime kartu.

Mobiliems telefonams skirti akiniai:

  • „Samsung Gear VR“ – turbūt niekas nesiginčys, jog šiuo metu tai yra geriausi mobiliems įrenginiams skirti akiniai.
  • „Google DayDream View“- apie 100 dolerių kainuojantys akiniai taip pat yra puikūs, bet turi tą pačią bėdą kaip ir „Samsung“ – jie suderinami su mažai telefonų modelių.
  • „Google Cardboard“ – tai bene pigiausi VR akiniai mobiliesiems, jeigu nekalbėsime apie kiniškus niekučius. Akinių privalumas – juos galima pritaikyti daugybei telefonų modelių.
  • „Homido“ – gal mažiau girdėta firma, tačiau teikianti gerą produktą – tai nebrangūs, bet patogūs ir plačiai pritaikomi akiniai.

Virtuali Realybė ir Lietuva

Playboard lenta

Dabar, kai rašomas šis straipsnis, Lietuva su virtualia realybe daug sąsajų neturi. Nežinoma nei viena kompanija, kuri gamintų VR akinius ar jų priedus. Tačiau pirmieji žingsniai yra žengti.

PlayBoard – tai būtent lietuvių pradėtas startuolis ir jeigu jis pasibaigs sėkmingai, pritrauks investuotojų ir sėkmingai įeis į rinką, turėsime pirmą kokybišką VR produktą, pagamintą Lietuvoje.

Lentos esmė – žaisti slidinėjimo, riedlenčių ir panašius Virtualios Realybės žaidimus bei gauti dar tikroviškesnę patirtį.

 

 

 

Komentuok su Facebook

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *