Virtualios relaybes pirstines

Virtualios relaybes pirstines

San Franciske įsikūręs startuolis Plexus šiandien išplatino pranešimą, jog žaidimų bei programėlių kūrėjai jau gali rezervuotis virtualios realybės pirštines, kurios ateityje galimai pakeis pultelius ir bus tinkamos Oculus Rift, HTC Vive bei Windows Mixed Reality akiniams.

Kūrėjams šis VR įrenginys atsieis ne tik ir daug – 250 dolerių. Tuo tarpu masinėje prekyboje pasirodysiančios pirštinės turėtų būti šiek tiek brangesnės. Tiesa, rezervacijos formos užpildymas dar nereiškia, jog kompanija tikrai gaus progą gauti pirštines, kadangi norinčiųjų yra labai daug.

Plexus bus pagamintos iš tampraus silikono ir yra pralaidžios vandeniui. Startuolio kūrėjai tikina, jog jas bus galima net praplauti su vandeniu – tai išties iš konkurentų išskiriantis aspektas. Tiesa, kol kas bus prieinamos tik vidutinio dydžio pirštinės – mažos ir didelės bus gaminamos ateityje.

O kam gi tokios pirštinės reikalingos? Jeigu tokia technologija paplistų, mums nebereikėtų pultelių! Virtualioje realybėje ginklus, kamuolius ar kitus objektus tiesiog paimtumėme sugniaužę pirštus- savomis rankomis. Taip dar geriau pasinertumėme į VR pasaulį. Visa tai dėka daugybės jutiklių, sumontuotų Plexus pirštuose.

Plexus Pirštinės

Kompanijos planuose yra ir pirštinių atgalinis ryšys – vibracija, karščio bei šalčio jutimas. Tačiau bent jau pirminėje versijoje šių funkcijų nebus.

Ne pirmieji darantys VR pirštines

Tiesa, Plexus neveiks visiškai savarankiškai. Norint, jog pirštinės realiai sektų jūsų judesius virtualiame pasaulyje, teks naudoti Vive Tracker, Vive, Oculus Rift ar kitą pultelį, kurį turėsite turėti. Šioje vietoje startuolis irgi nestovi vietoje ir kuria savą sekiklį, kuris būtų geriausiai suderinamas su pirštinėmis. Jo prototipą matysite žemiau esančiame paveikslėlyje.

Plexus pirštinės su sekikliu

Kompanija tikina, jog jų kuriamas sekiklis geriausiai atskleis Plexus savybes, tačiau jis vis dar yra kūrimo stadijoje, kadangi reikia prisitaikyti tiek prie Steam, tiek prie Oculus sekiklių sistemų.

Norėdami rezervuotis pirštines, pildykite žemiau esančią formą – Plexus pirštinių užklausos forma.

Plexus toli gražu ne vienintelis startuolis, gaminantis virtualios realybės pirštines. Konkurencinėje kovoje tap pat yra šie dalyviai:

Exii: Stebuklingos VR pirštinės sulaukė solidžios piniginės injekcijos

CaptoGlove pirštinių pagalba virtualioje realybėje jausime net karštį!

NeuroDigital: VR suteikia galimybę prisiliesti prie meno regėjimo negalią turintiems žmonėms

Komentuok su Facebook

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *