Captoglove virtualios realybės pirštinės

virtualios realybes pirstines

Kartais technologijos vystosi taip sparčiai, jog tampa sunku su jomis suspėti. Daugelis žmonių dar net nėra pabandę virtualios realybės akinių, o jau net keletas kūrėjų vietoj pultelių kuria specialias pirštines, kurų pagalba VR pasaulyje viską būtų galima atlikti rankomis.

Nors prieš tai apibūdinta technologija dar nėra pilnai išvystyta, CaptoGlove kompanija jau dabar žengė dar vieną žingsnį į priekį ir tobulina technologiją, kurios pagalba per pirštines būtų juntamas virtualios realybės objektų karštis arba šaltis! Žaisdami šiuo prietaisu nevalingai atitrauksime rankas nuo VR pasaulyje degančių objektų.

Beje, CaptoGloves taip pat sėkmingai praėjo Kickstarter kompaniją ir jau dabar galima įsigyti jų Wireless pirštines, veikiančias kaip pultai. Tačiau komanda nusprendė neužmigti ant laurų ir jau dabar kurti kitas ateities technologijas.

CaptoGlove vr pirštinės

Kalbant apie virtualios realybės pirštines – norint patirtį kuo geresnę patirtį, reikia, jog jų pagalba būtų galima sąveikauti su VR pasauliu. Jausti prisilietimą, daikto tekstūrą, jausti, kaip sudaužai kaušinį ar trenki į mašinos kapotą. Vien tai yra fantastiška patirtis, net nekalbant apie temperatūros pojūčius.

O būtent tai neseniai praūžusioje E3 parodoje ir pademonstravo CaptoGloves. Nors pirštinių gamintojai nenuskambėjo per visą pasaulį, VR entuziastai liko sužavėti.

Ledo kubeliai stingdys rankas

Ant kiekvieno pirštinės piršto yra tarsi mažytės metalo linijos, kurios ir reaguoja į virtualios realybės patirtis. Parodos metu ekrane buvo matoma karšta kava, ledo kubeliai, ugnis ir į visus šiuos vaizdus technika reagavo skirtingai.

Virtualioje realybėje liečiant kavos puodelį, buvo jaučiama šiluma, bet ne karštis. Imant į rankas ledo kubelį sukaustė tikrai stiprus šaltis, o liečiantis prie ugnies ranka nevalingai atsitraukdavo nuo karščio. Smagiausia tai, jog pirštinės labai greitai reaguodavo į temperatūros pakitimus, kas velniškai svarbu, norint pradėti masinę prekybą.

Captoglove pirštinės

Neturėtų nusiminti ir žmonės, jau turintys CaptoGloves pirštines. Kūrėjai ramina, jog temperatūros modulis bus pardavinėjamas atskirai ir lengvai įdiegiamas į senesnio modelio gaminius.

Beje, temperatūros modulis nėra visiškai naujas dalykas virtualios realybės pasaulyje. Jau kuris laikas laukiama specialaus Tesla kostiumo, kuris taip pat turės temperatūros modulį.

Komentuok su Facebook

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *