Virtualios realybės simuliatorius

Virtualios realybės simuliatorius

Virtualios realybės simuliatorius – tai platforma, kurios pagalba daug geriau galima įsijausti į lenktynių žaidimus, realistiškiau judėti ir jaustis. Turbūt esate panašius daikčiukus matę Akropolyje, tačiau net neįsivaizduojate, koks brangus tai prietaisas.

Todėl turbūt nieko nuostabaus, jog Kickstarter kompaniją pradėjęs Feel Three simuliatorius sulaukė neįtikėtinos sėkmės. Startuolis vos per penkias valandas surinko 50 000 dolerių – visą užsibrėžtą sumą.

Straipsnio rašymo valandą kompanija jau pritraukė beveik 100 000 dolerių, o iki Kickstarter pabaigos dar liko net 28 dienos, todėl suma gali kelis kartus padidėti.

Simuliatorius – tai speciali kėdė per pus perpjautame apskritime. Specialūs tvirtinimo mechanizmai leidžia mėgautis 3DOF technologija – judėti trimis kryptimis, taip gerokai praplečiant žaidimų galimybių ribas. Įrenginys veikia be linijinių pavarų, kurios kainuoja milžiniškus pinigus – apie 1000 – 2000 svarų.

To išvengimas leido pristatyti simuliatorių, kurio išankstinė versija kainuos tik apie 2000 svarų. Tie simuliatoriai, kuriuos matote Akropolyje, jums atsieitų net kelis kartus daugiau.

„Linijinės pavaros leidžia įrangai judėti aukštyn ir žemyn, tačiau jos reikalauja labai daug galios bei yra itin brangios. Mes nusprendėme naudoti slankiojančius ratukus ir varikliukus – tai padėjo gerokai sumažint įrenginio kainą“, – apie konstrukciją papasakojo Feel Three kūrėjas Mark Towner.

Animated GIF - Find & Share on GIPHY

Sistema taip pat palaiko vibravimo funkciją, kuri veiktų ties jūsų pėdomis, rankomis bei kaklu. Tai leis dar labiau įsijausti į lenktynių simuliatorius ar šaudynes, kuomet fiziškai jausite jus skrodžiančią kulką.

Kompanija tikina, jog simuliatorius bus suderinamas su visais žaidimais, tačiau tai nėra visiška tiesa. Norint, jog nebūtų bloga, kiekvieną kūrinį reikės šiek tiek adaptuoti prie simuliatoriaus. Dėl to pernelyg jaudintis nederėtų, nes vien dabar startuolis priderino jau 100 VR žaidimų.

Komentuok su Facebook

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *