Virtualus žinių vedėjas

Virtualus žinių vedėjas

Tai, ką anksčiau galėjome pamatyti nebent mokslinės fantastikos filme, pamažu virsta realybe. Štai Kinijoje jau spėjo debiutuoti dirbtinio intelekto žinių vedėjas, kuris ateityje naujienas galės pranešinėti visą parą, be sustojimo, be pietų pertraukėlių ir be užmokesčio.

Solidžiai atrodantis AI „pasiskolino“ tapatybę iš tikro žinių vedėjo – Zhang Zhao.  Šis virtualus pilietis gauna nuolat atnaujinamą informacijos srautą, įrašomą į jo atmintį. Tačiau jis tą informaciją ne tik atbubena roboto balsu – matome ir mirksėjimą, mimikas ar nežymius galvos pasukimus. Tikrai gana sunku suvokti, jog žinias skaito ne gyvas žmogus.

Nors kol kas vyksta tik bandymai, norima, jog virtualusis vyrukas galėtų žinias transliuoti 24 valandas per parą, kas tikrai yra įmanoma. Būtent apie tai AI ir prakalbo savo pirmame viešame pareiškime, kurį pamatysite nuorodoje žemiau.

Šis kūrinys gimė suvivienijus dviems didelėms korporacijoms – Xinhua News televizijai bei Kinijos paieškos tarnybai Sogou. Abi įmonės tikisi, jog ateityje pranešėjas galės dar geriau reaguoti tiesioginio eterio metu, ar net pasiimti karščiausias naujienas iš socialinių tinklų.

Ar tai reiškia, jog tradicinių žinių vedėjų nebeliks? Artimiausiu metu tai tikrai negręsia. Tai tėra pirmoji kregždė, o tokiai technologijai įsigalioti reikia daug laiko ir visuomenės pritarimo. Šiuo metu daugelis rinktųsi „gyvą“ vedėją, kuris laidos metu gali ir pajuokauti, ar susimauti. Su AI tokio žmogiškojo faktoriaus nebeliktų.

Komentuok su Facebook

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *