Vive Cosmos virtualūs akiniai

Šiuo metu vykstanti CES konferencija, kaip visuomet pažeria daugybę įdomybių virtualaus pasaulio gerbėjams. Štai šios srities gigantė HTC pristatė naują savo produktą – Vive Cosmos.

Tiesa, labiausiai glumina tragiškai mažas informacijos apie gaminį kiekis. Jis pristatomas lyg ir kaip prie kompiuterio jungiami akiniai, tačiau juk jau dabar yra paprastas Vive. Tai taip pat nebus ir autonomiški akiniai, o dar daugiau sumaišties įneša tai, jog vaizdo klipe matomas mobilusis telefonas.

Vive kol kas skelbia tik tiek, jog Cosmos bus galima nusipirkti 2019 metais, tačiau sunku prognozuoti, kiek jums reikės atsidėti pinigų. Tuo tarpu kūrėjai technikos turėtų sulaukti jau šių metų pradžioje.

Vive Cosmos virtualūs akiniai

Kol kas net nėra aišku, kokiu pagrindu akiniai veiks. Nuotraukose ant jų nesimato jokių laidų, tačiau girdisi spekuliacijų apie „USB-C“ laidą. Neatmetama ir „Wireless“ galimybė, nors vėl gi – pati kompanija apie tai neužsimena nei puse žodžio.

Vive sučiaupusi lūpas tyli ir apie specifikacijas. Vėl gi, tik iš nuotraukų galima pasakyti, jog akiniai tikrai turės Vive Pro ir Focus palikimą – Fresnel lęšius. Taip pat galima pastebėti, jog aparatūra bus vėsinama per priekines angas.

Cosmos akiniai

Panašu, jog naujasis gaminys taikysis į tą vartotojų rinką, kuri nenori žaisti su laidų krūvomis ir sudėtingu konfigūravimu. Norint pajungti Vive tikrai tenka šiek tiek pavargti, tinkamai sustatyti sensorius, turėti nemažai vietos. Tai veikiausiai bus tiesiog kompaktiškesnė pirmojo Vive atmaina.

„Atlikome apklausą ir net patys nustebome kai sužinojome, jog net 85 procentai žmonių prieš rinkdamiesi VR akinius domisi, kaip lengva juos prisijungti. Tikime, jog Cosmos taps geru tramplynu į virtualią realybę tiems, kas nori itin lengvo akinių prisijungimo, bet tuo pačiu sužavės ir technologijos senbuvius“ – trumpai apie produktą papasakojo HTC Vive generalinis direktorius Daniel O’Brien.

Taip pat paaiškėjo, jog naujieji akiniai palaikys SteamVR platformą, taigi su jais veikiausiai bus įmanoma žaisti beveik visus Vive skirtus žaidimus, kas tikrai džiugina.

Vis tik Cosmos tuo neapsiribos – akiniai palaikys ir Valve laisvo kodo sistemą OpenVR , taigi juos bus galima pritaikyti plačiau.

Komentuok su Facebook

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *