Kol mes patys ar artimieji neturi problemų su regėjimu, sunku suprasti, kokia tai didžiulio mąsto bėda – pasaulyje net 253 milijonai žmonių yra akli arba turi labai labai silpną regėjimą. 10 Lietuvų vienoje vietoje, jei norite paprastesnių skaičių.

Tokiems žmonėms vienintelis būdas pajusti meną yra pasakojimai – artimieji, prižiūrėtojai ar kiti žmonės gali tik papasakoti, kaip atrodo skulptūra ar kitas meno kūrinys.

Dabar tokie žmonės gali prisiliesti prie meno būdami namie ir tam turi dėkoti VR technologijai. NeuroDigital komanda sukūrė specialias pirštines, kurių pagalba neregiai gali pačiupinėti meno kūrinius. Dabar technologija naudojama Prahos Nacionalinėje Galerijoje, Touching Masterpieces pavadinimu.

Ispanų VR statrupui mintis supažindinti silpnaregius su menu kilo dar 2015 metais, kai jie gana sėkmingai dalyvavo „Kickstarter“ komandoje – „Gloveone“ pavadinimu. Pirštinių strateginėse vietose yra 10 sensorių, kurių dėka liečianti virtualius dalykus, atrodo, kad tikrai čiupinėji daiktą.

„Neurodigital“ dalyvaudami startupe dar negalvojo apie tai, kokias problemas jų gaminys gali spręsti. Tik po sėkmingos kompanijos kūrėjai pradėjo mąstyti, kad tai galėtų būti itin galingas įrankis negalią turintiems žmonėms.

„Akliems vaikams sunku net specialiose mokyklose, kuriose reljefiniai paveikslėliai ne visada aiškiai viską apibūdina. Tuo tarpu mūsų technologija tiems vaikams suteiks tokias galimybes, kokių iki šiol tikrai nebuvo“, – kalbėjo įmonės partnerių, „Leontinka Foundation“ direktorė Barbara Huckova.

„Touching Masterpieces“ žaidimas labai tinka neregiems, tačiau tai nereiškia, jog jo negali žaisti tokios negalios neturintys žmonės – juk paliesti statulas ar skulptūras savomis rankomis norėtų kiekvienas.

Juk reikia turėti omenyje ir tai, jog kūrinių lietimas muziejuose yra uždraustas ir neturime galimybės visiškai pajusti, ką norėjo pasakyti kūrėjas, pajausti kiekvieno meno kūrinio rantelio ar vietelės.

Jeigu į Prahą vykti negalite, atsisųskite 3d modelius pas save – https://touchingmasterpieces.com/

Tiesa, tam, kad pačiupinėtumėte meno kūrinius, reikės jau minėtų pirštinių, kurių kaina prasideda nuo 500 JAV dolerių.

 

Komentuok su Facebook

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *