Zara išmanus sprendimas

Zara išmanus sprendimas

Reikia prisitaikyti, norint išgyventi – tai garsus posakis verso pasaulyje. Jo laikosi ir drabužių gigantė „Zara“, nusprendusi savo lankytojus pradžiuginti išmaniomis technologijomis. Jei konkrečiau – Papildyta Realybe, kuri pakeitė anksčiau stovėjusius manekenus.

Sumanymo esmė yra tokia – vietoj anksčiau stovėjusių manekenų, dabar per specialią programėlę galima pažiūrėti, kaip su tais rūbais atrodo pasaulinio lygio modeliai. Ir jie nėra statiški – juda, vaikšto, tad galima susidaryti tikrai neblogą įspūdį.

Ten, kur anksčiau stovėjo manekenai, dabar yra balta siena, su užrašu, skatinančiu atsisiųsti iOS arba Android programėlę ir pamatyti viską kitomis akimis. Atsisiuntę programą, tiesiog nukreipsite ją į specialų ekraną ar podiumą ir matysite gyvą modelių šou su drabužiais, kuriuos pats galite įsigyti.

Programėlės pagalba galėsite pamatyti, kaip drabužius vilki tokie modeliai kaip Lea Julian bei Fran Summers. Tai žymiai kokybiškesnė patirtis, nes trumpų VIDEO pagalba galima geriau matyti, kaip drabužiai atrodytų realiame gyvenime, judant, o ne stovint vietoje. Jeigu matomas vaizdas jums patiks, net nereikės mąstyti, kaip drabužius įsigyti – paspausite programėlėje esantį mygtuką ir pardavėja pati prisistatys.

Lietuvoje patirtimi nepasimėgausite

„Zara“ jau praėjusiais metais įdiegė panašią sistemą vienoje Londono parduotuvių, tačiau dabar tai pasiekė visai kitą mastą. Tokia įranga sumontuota net 120 parduotuvių visame pasaulyje. Deje, bet Lietuvoje esančiuose „Zara“ tinkluose, bent jau kol kas, išmaniaisiais prietaisais nepasinaudosite.

„Zara“ į papildytos realybės technologiją žiūri rimtai, tačiau reikia suprasti, jog tai verslo struktūra, kuriai svarbiausias dalykas – pelnas. Tad nieko nuostabaus, jog drabužių parduotuvės žengimas į AR buvo plačiai apšviestas žiniasklaidoje negailint tam lėšų. Kitas svarbus aspektas – „Zara“ iš tiesų nori, kad pirkėjui būtų patogu. Štai programėlė visada jungiasi prie visose parduotuvėse įrengtų „Wi-fi“ stotelių, tad net netuėdami interneto, laisvai naudositės paslauga. Žinoma, programėlėje yra funkcija, leidžianti lengvai įamžnti ir pasidalinti išmania patirtimi – tai neabejotinai naudinga kompanijai.

Vis tik nepanašu, jog „Zara“ technologiją paliks visam laikui – jau pasirodė pranešimų, jog tai tik laikinas triukas ir dar šio mėnesio gale papildytos realybės nebeliks. Tačiau įsigiję parduotuvės prekių internetu, jas gausite su specialiu QR kodu, kurio pagalba stebėsite madų šou savo namuose.

 

Komentuok su Facebook

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *