MIX AR akiniai

2012 metais niekam nežinoma kompanija „Oculus“ visuomenei pristatė produktą, matytą tik kino filmuose – akinius, kuriuos užsidėję galima patekti į kitą pasaulį! Nors tuomet prekė buvo netobula ir pažaidus vos kelias minutes suskausdavo akis, tai buvo viso VR bumo pradžia.

Portalas VRnaujienos.lt nusprendė pasižvalgyti po „Kickstarter“ bei „Indiegogo“ projektus ir jums pristatyti gaminius, kurie ateityje gali nemažiau prisidėti prie virtualios realybės tobulėjimo.

Šeštame straipsnyje bus ne visai virtualios realybės produktas. Tai papildytos realybės (AR) akiniai MIX, pagaliau leisiantys šia technologija pasimėgauti už priimtiną kainą. Tarkime „Windows“ AR akiniai kainuoja apie 4000 JAV dolerių, o šie akiniai nekainuos nė 1000.

Kas tai yra?

Paprasčiausias apibūdinimas būtų toks – tai lengvi, maži ir 96 laipsnių matymo lauką turintys akiniai, kurios bus galima sujungti su „SteamVR“ biblioteka. Tai reiškia, jog galėsite šaudyti zombius ant savo lovos, ar skandinti priešo laivus ant grindų ar ant stalo.

MIX papildytos realybės akiniai

Papildyta realybė dažnai yra vadinama ateities technologija, kuri mažais žingsneliais skverbiasi į mūsų gyvenimą. Tarkime garsieji „Snapchat“ filtrai taip pat paremti AR technologija. Grįžtant prie kinų gamybos MIX, jie sau įsikėlė ir įvykdė tris tikslus:

  • Geras matymo laukas
  • Akiniai, kurie būtų lengvi ir patogūs
  • Daug turinio

Startuolio komanda tikina, jog jiems atsibodo laukti patikimų AR akinių, todėl tokius sukūrė patys. Grįžtant prie jų užsibrėžtų tikslų, kol kas sunkiausias atrodo paskutinis. Prisijungimas prie „SteamVR“ yra puikus žingsnis, tačiau vartotojas, nusipirkęs papildytos realybės akinius, norės ir tik šios technologijos turinio. Iš grindų lendančio ryklio, asmeninio monstriuko ir t.t. O kūrėjai į AR technologiją kol kas nežiūri, tad turinio šioje srityje velniškai trūksta.

MIX papildytos realybės akiniai

Mažesnis dydis – didesnis matymo laukas

Panašu, jog MIX išties pavyko padaryti vieną itin svarbų, tiesiog beprotiškai reikšmingą dalyką – praplėsti matymo lauką. Mažas matymo laukas AR technologijai yra peilis, kadangi sugadina visą malonumą, nepamatoma dalies objektų, netgi pasidaro bloga.

MIX papildyta realybė

Įsivaizduokite situaciją, kai papildytos realybės pagalba turite pamatyti iš grindų išlendantį delfiną ar banginį. Tačiau pamatote tik pusę jo, o kita dalis – nukirsta. Tai mažo matymo lauko pasekmė.

MIX skelbiasi, jog šią bėdą išsprendė ir papildytos realybės pasaulį matysime tarsi savo akimis. Apačioje pateikiame vaizdo medžiagą, kurioje kinai rodo, jog jų akinių FoV yra didesnis už „Mirage Solo“ ir tik šiek tiek nusileidžia „HTC VIVE“.

Blogas matymo laukas

MIX AR akiniai
MIX akinių FoV palyginimas su konkurentais

Verta atkreipti dėmesį, jog MIX bus išties super lengvi akiniai – vos 130g, tad praktiškai nejausime, jog juos dėvime. Apačioje vėl gi pamatysite, kaip akiniai atrodo palyginus su konkurentais.

Papildytos realybės akinių palyginimas

Skelbiama, jog MIX tokius gerus FoV rezultatus pasiekė dėka dvigubos optikos technologijos. Būtent todėl pavyko ir sukurti mažus bei kompaktiškus akinius.

MIX AR akinių optika

Jau yra daugiau nei 130 programėlių

Kaip jau buvo minėta, pagrindinė AR akinių bėda yra programėlės ir žaidimai. Kadangi MIX jungiasi prie kompiuterio ir gali pasiekti „SteamVR“, jau dabar aišku, jog akiniais galėsite žaisti 130 šios platformos žaidimų. Tai turėtų būti gana įdomi patirtis, sujungianti AR ir VR technologijas – žaisite virtualios realybės žaidimus, tačiau matysite ir savo namų aplinką.

Žaidimų, kurie ištestuoti ir tikrai veiks su MIX sąrašą galite pamatyti ČIA.

MIX papildytos realybės akiniai MIX papildytos realybės akiniai

MIX – ne tik žaidimams

Čia ir vėl tenka grįžti prie turinio. Kinai nori, jog „SteamVR“ platformoje būtų kuriamas būtent papildytos realybės turinys. Visa tai įmonės ar nepriklausomi kūrėjai gali padaryti pasitelkę „Steam SDK“ įrankį.

MIX gali būti naudojama ne tik žaidimams. Papildytos realybės technologija itin mėgstama mokslininkų, mokytojų, dizainerių ar net gamybininkų. Tačiau niekas negali garantuoti, jog kūrėjai norės gaminti produktus būtent AR, o ne VR.

 

Kas slepiasi viduje

MIX neslapukauja ir vartotojams pateikia tikslią tiek akinių, tiek pultelio specifikaciją.

Akiniai:

Platforma: PC
FoV: 96 laipsniai
Ekranas: Dvigubas CLPL 2.1
Rezoliucija: 2400×1200
Kadrų dažnis: 90Hz
Sensoriai: Akselometras, giroskopas, magnetometras
Jungtys: HDMI, USB 3.0, 3.5mm stereo
Kabelio ilgis: 4 metrai
Priedai: Integruotas mikrofonas

Pultelis:

Prisijungimas: Bluetooth
Energijos šaltinis: 2 AAA baterijos
Mygtukai: Meniu, trigeris, liečiamas padas, sistemos mygtukas

Apačioje pamatysite nuotrauką, ką gausite prisidėję prie „Kickstarter“ kompanijos atitinkama suma. Iš paveikslo matysite, jog AR įrenginį galite įsigyti už 449 JAV dolerius! Tiesa, kaip ir paminėta, tai būtų super išankstinė versija, todėl gali pasitaikyti įvairių klaidų.

mix papildytos realybes akiniai

Rekomenduojamas kompiuteris

Kaip jau rašėme, šiems akiniams reikės gana galingo kompiuterio. Apačioje rasite rekomenduojamus jo parametrus.

Operacinė sistema: Windows 10
Procesorius: Intel Core i5-4590, or AMD FX 8300 arba geresnis
Atmintis: Mažiausiai 8 GB RAM DDR4
Vaizdo plokštė: Nvidia GeForce GTX 960, or AMD Radeon RX 470 arba geresnė

Galimi iššūkiai ir nesėkmės

Akinius gaminanti „AntVR“ kompanija virtualios realybės pasaulyje nėra naujokė. 2014 metais ji jau dalyvavo „Kickstarter“ kompanijoje su VR akiniais ir pritraukė 260 000 dolerių investicijų.

Ir tuomet su technika viskas buvo lyg ir gerai, tačiau kompanija neturi patirties marketingo srityje – visi pardavimai vyko tik Kinijoje ir jų produktas taip ir neišpopuliarėjo. Galimas daiktas, jog tai atsitiks ir šį kartą.

Daugiau apie nesėkmės istoriją galite paskaityti mūsų straipsnyje – Kartą jau susimovusi kompanija pardavinės AR akinius.

Apibendrinimas

Nepaisant praeities šmėklų, žmonės naujuoju gaminiu tiki. Atidarė „Kickstarter“ kompaniją kinai tikėjosi pritraukti 50 000 JAV dolerių. Šis tikslas buvo pasiektas mažiau nei per parą!

Šio straipsnio išėjimo dieną kompanija turi jau 70 000 JAV dolerių, o iki jos pabaigos liko visas mėnesis. Retai tenka pamatyti „Kickstarter“ projektų, kurie tikslą pasiekia per 8 valandas.

Panašu, jog MIX yra tai, ko žmonėms reikia – papildytos realybės akiniai už prieinamą kainą, siūlantys gana aukštą paslaugų ir kokybės spektrą.

Kiti naujoves apžvelgiantys straipsniai:

Itin pigūs ir visas technologijas apimantys akiniai

Žaidimų rinką keisianti „Yaw VR“ kėdė

Kuriama sistema, kuri leis visus PC žaidimus žaisti Virtualioje Realybėje

Pirmasis žaidimams skirtas motociklas

Vietą tausosianti „Alto“ pakyla

Komentuok su Facebook

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *